Köpeğim Tanımadığı Herkese Havlıyor

Kuzucansu44

2,5 aylık köpeğim ben dışında eve gelen herkese havlıyor. Gelen kişi biraz ilgi gösterince havlamayı bırakıyor, yalamaya başlıyor. Yani biraz sevince alışıyor. Ama bahçedeyken birinin geçtiğini görse hemen havlıyor. Neden acaba ❓

4 CEVAP

oykucnar

koruma içgüdüsünden dolayı. kişinin tehlikeli olduğunu düşünüyor olabilir. bu durumdan şikayetçiyseniz havladığı zaman bağırmadan ama sert bir şekilde ‘hayır’ dediğiniz zaman zamanla bunun yanlış bir davranış olduğunu anlayacak ve yapmayacaktır.

Kuzucansu44

Yani öyle eğitimler için biraz küçük olduğunu düşünüyorum. 2 köpeğim daha var onların eğitimlerine 3 aylıkken başladım ama onlar tanımadıklarına havlamıyorlardı. Neyse biraz büyüsün sonra alıştırırım

Fatih55

Köpek bu havlamasından doğal birşey yok, tanımadığı biri sonuçta, tahminimce ne kadar alıştırmaya çalışsanızda bundan vazgeçmeyecektir

Fatih55

Siz sus vs dediğinizde susacaktir fakat sonra tekrar devam eder