Antibiyotik Surup Kullandiniz Mi?

Minikmuezza

Kedim kizginliktan sonra cok istahsizlasti suan kizginlikta degil ama istahsiz birde sirtinda igne kaynakli oldugunu dusundugum bir sislik olustu antibiyotik surup kullanayimmi?kedisine daha once antibiyotuk surup iciren varmi ne icin icirmistiniz?tesekkurler.

9 CEVAP

Veterinere danışmadan kedinize ilaç benzeri şeyler kullanmayın

Veterineriniz dediyse kullanın ama antibiyotiğin yarardan fazla zararı var

Minikmuezza

Dogrudur veteriner kuzuma antibiyotik igne yaptiginda cok kusmustu

Katya06

Siz antibiyotik şurubu veteriner yazmadığı sürece alabileceğinizi mı sanıyorsunuz:)

Minikmuezza

Veteriner daha once dis eti rahatsizligi icin vermisti bir zarari olmadi istahsizligi icin simdi sordugumda icirebilirsin dedi miktarinida soyleyerek ama pek emin olamadim kullanan oldumu merak ettim

Minikmuezza

Yok bebekler icin antibiyotik surup hayvanlar icin degil

Bizde kısırlaşınca kullanmıştık cidden çok etkiledi kediyi iştahı azaldı, kakası ishale yakındı, sizin dediğiniz gibi bir kaç kez kustu diğer günler

Katya06

Eğer bebekler için olan augamentin vs gibi şuruplardan bahsediyorsanız, evde sulandırılandan aldık geçen hafta köpeğimiz için ve kullanım süresi 7 gün. Yani diş eti için aldığınız şurubu şuan kullanamazsınız anlamına geliyor bu..

Veterineriniz soylemedigi surece hicbir ilac kullanmayin. Hele ki antibiyotik. Bilirsiniz yarardan cok zarari var. Ben kisirlastirma doneminde 1.5 hafta kullandim gercekten cok zorlandim istahsizligi olmustu biraz suruptan dolayi :/