Uzun Yol Problemi

shrmnayaz

Arkadaşlar geçen günlerde konu açmıştım Rizeye gidecektim araba buldum. Ancak araba başlasının kafesin içinde huysuzlanacaklar. Çişleri gelecek. Ne yapmak gerek sakinleştirici bişeyler varmı veya uyku getiren yoksa hem kendileri rahat edemeyecek hem ben. Birde yola çıkmadan ne kadar önce mama su vermek gerek. Yolda çişleri falan gelmesin sorun hepsi. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

12 CEVAP

Katya06

Ben gimcat antistres denemiştim ama çok etkisizdi. Hiç faydası olmadı. Yola tuvaletini yaptıktan sonra çıkıyoruz yolda susuyor ağzına enjektörle sıkıyorum çünkü köpek gibi dilini dışarı çıkıyor :) Ben hiç yaptırmadım ama eğer arabayla uzun yola gidecek olsaydım bel tasmasıyla tuvaletini yaptırırdım. Birer tane de yaş mama verin hiçbir şey olmaz:)

shrmnayaz

Veterinerle konuştum. Klinik kapalıymış ilaç alacaktım. Normalde bebek sakinleştirici olarak kullanılan bir ilacı önerdi. Yola çıkmadan yatım saat önce 1 cc (şırıngayla ağızlarını sıktım biraz kızıyolar) ver dedi. Kaka ve çiş problemi için 3-4 saat önceden verdim bitti o iş. İlaç bayağı etkili şapşal şapşal bakıyolar arabada uyusunlar diye uyutmuyorum şimdi. Etkisi 5 saat sürüyormuş. Kucağımda olacak bu arada sürekli. Etkisini ve sonuçlarını yolculuk bittiğinde yazacam bakalım. Herkese teşekkürler

Esmonic

Kedimle 12 saatlik yolculuk yapmıştık. Yola çıkmadan önce tuvaletini yaptığını takip etmiştim. Sizde öyle yapabilirsiniz. Mamasını da yesinler. Arabaya bindikten sonra hiç bir şey yemedi, tuvaleti gelse bile yapmadı. Ödül maması iyi oluyor bir tek onu yemişti. Birazda su içmişti arabada.

hcerenk

Tuvalet seyahat pedleri var. Tabana yerlestirebilirsiniz. Stresten ya da başka sebeplerde tuvalet yapmak isterlerse yapabilirler. Fakat sanıyorum pek çok hayvan yol stresinden yapmiyormus.

shrmnayaz

Pasifilora yani art arda rnfazla 2 kez. Bi doz zaten 4-5 saat sürüyor.

Elifcanay

Kedimle 12-13 saat yolculuk yaptım ilk başta kafese koydum kafesin en altına hasta bezi serdim ne olur ne olmaz diye, kafesten zaman zaman dışarıya çıkardım kucağımda yolculuk yaptırdım oynadım sevdim , bu süreçte tabi ki acıktı kapaklı tabaklara su ve mama koydum kucağımda suyunu içti mamasını yedi, her mola verdiğimde ise sürekli çantasından çıkarıp kucağımda dışarıda gezdirdim, temiz hava aldırdım, ilk başlarda çok miyavladı sevmediği için ama sonradan oda arabaya alıştı sanırım.. sorunsuz geldik evimize , tuvaletinide hiç yapmadı bu arada..

LadyAndCat

Evden çıkmadan mama yesin kakasını da yapsın sonra alıp kafese koyun.Kafese koyar koymaz da evden çıkın böylece kafesteki süreyi azaltırsınız.Kafesle kucağınızda tutmanızı öneririm veya ayağınızın dibinde çünkü ben kucağımda tutup hep konuşuyorum dokunuyorum sakinleşiyorlar...

LadyAndCat

Yolunuz kaç saat sürüyor?
Kaliteli bir kuru mamayla 8-10 saat açlıktan ağlamadan durabiliyorlar.
Arabada ağlayabilir stres olup senin yanında olduğunu bilmesi işe yarıyor.

Sedanurdrl

ben kendi arabamla 18 saatlik bir yolculuk yaptık trabzona gidiş dönüş ne yedi nede içti nede tuvalete gitti ben zorla su verdim mama verdim ama tuvaletini hiç yapmadı trabzona gidişte kaç kere dışarı çıkarım yapsın diye ama yapmadı. Dönüşte ise yolculuğumuz çok uzun sürdü 24 saat gibi , yine tuvaletini yapmadı tam istanbul sınırlarına girdik artık yavrum dayanamadı gitti annemin üzerine yaptı

shrmnayaz

Yola çıkmadan 1 saat önce kaka ve çişi yapmalarına rağmen biri çiş biri kaka yaptı. İki kez temizlemek zorunda kaldım. Kucağımda oldukları için haliyle bende battım. Ama ilaç bayağı etkili. Şırıngayla bir ml verdiğinizde 2-3 kg arasında bir kesiye 4-5 saat ya uyuyor yada sakin sakin oturuyor. Kedi otu da koydum oda bayağı etkili oldu. 3 saatte bi önceden hazırladığım et parçalarını verdim araba sıkışık olduğu için çıkarıp mama verme imkanım yoktu. Çiş ve kaka da ilk verdiğim ilacın etkisinin bitmesinden sonra strese girmişler herhalde müzik falanda açıktı duymadım miyavlamalarını. Onun dışında hiçbir sorun yoktu. Yalnız 2. Kez ilavı verirken dikkatli olun savaşabilirsiniz sevmiyolar. Hele benim gibi 2 kediniz varsa. Ama ilacı içtikten mx 20 dk sonra gürülyeye falan bağlı kediniz adeta 5 saat bıyunca adeta lal oluyor. Ne miyavlama ne çiş ne kaka derdiniz olmuyor

Anonymus552223

Hangi ilactan verdiniz? Cok gecmis olsun. Bubilaclarin fazlasi da zarar ama vereceklerin aklinda bulunsun. Normalde stresen kaka yapmiyorlar aslinda ama muhtemelen ilacin etkisi gebsettigi icin tutamamislardir