Kızgınlık

poughkeepsie

Normalden daha fazla işeme kızgınlığa giriş belirtisi midir?

10 CEVAP

poughkeepsie

Hayır kedim dişi koku bırakması yok tuvalete gidip işiyor

GammaLamina

Aslında evet. Dişiler de koku bırakabilirler ve bunu illa eşyalara yapmak zorunda değiller. Bazı kediler ilk kuma yapıyor koku bırakma işlemini. Benimkiler (erkekler) de hep kuma yaptılar. Hiç eşyalarıma ya da evin herhangi bir köşesine yapmadılar. Surekli tuvalete kötü kokulu idrar bırakıp birbirlerine satasiyorlardi. Kuyruk titretmeden yaptıkları için kumun kokusundan anlıyordum. Fakat bundan sonraki evrede etrafa bırakmaya başlayabilir. Dişi kedi idrarı daha farklı kokar mı bu dönemde bilmiyorum. Geceleri miyavlama olayı başlayabilir ilerleyen haftalarda.

Yine de fazla su içtiğini de gözlemliyorsanız başka bir olaya işaret edebilir bu durum. Hekiminizi arayıp rengini, miktarını anlatın.

Bir yerde kızgınlıkta çiş ihtiyacı artıyor diye duymuştum olabilir

Minikmuezza

Evet benim disi kedimdede boyle basladi kizginligi

Tikos

Hayir yani normalden daha fazla tuvalete kumuna gidip cisini yapiyorsa degildir eger etraftaki cantalara ya da hirkalara belirli yerlere isiyorsa koku birakiyorsa kizginliga girmis demektir eger kediniz erkek ise

poughkeepsie

teşekkür ederim :)

LadyAndCat

Hayır demek daha doğru olur.
Tuvalet kabı dışında bir yere işiyorsa , gece hareketlilikleri oyunları haricinde, avaz avaz bağarıyorsa gerçekten anormal bir şekilde ağlayıp sabahlara kadar bağırıp uyutmama kesin bir kızgınlık belirtisidir. 3-7 gün küçük hanım geceleri uyumuyor ve uyutmuyorsa sürekli bağarıyor, ağlıyorsa KESİN KIZGINLIKTADIR :D

LadyAndCat

Kızgınlık sonrasıysa şaşılacak şekilde hiçbir şey olmamış gibi sakinleşip koynunuzda kıvrılıp uyuyor :D Yaşadım çok ilginçti sonrasında koşarak kısırlaştırdım. Günlerce gece uyuyamamak insanı mahvediyor. Gece gece banyoda en ses, en yankılı yerde yırtınıyordu bizimki. Apartmanın ayağa kalmasına az kalmıştı...

Fatih55

Kediniz uzun uzun çiyaklıyormu,? En iyi o şekilde anlarsınız.

poughkeepsie

Kedim daha önce kızgınlığa girdi, nasıl bir durum olduğunu biliyorum. Gün içinde ara sıra durmadan miyavlaması harici bir kızgınlık belirtisi yok ama normalden 2 kere falan fazla işiyor