Bir Mama Ne Kadar Gider??

Toriri

Yazın sonuna kadar yetecek kadar mama stoklamak istiyorum kaç kilo stoklamam lazım birde bayatlarmı? ama 1,5 veya 3 kilo olarak almayı düşünüyorum mamaları belki 7,5 kilo kadar.

9 CEVAP

LadyAndCat

Kısır olup olmamasıyla yaş mamanın bir ilgisi yok. Haftada 1-2 kez sağlıkla verebilirsiniz daha fazla verecekseniz dişlerini fırçalamanızı tavsiye ederim. Su alımını arttırır böbrek sağlığı için yararlıdır. Dediğim gibi 10 kg’lık mamalar sizin için uygun olacaktır hatta 15 kg’lık paket bile olabilir ama bayatlamasın. Yemeye biliyorlar.
Daha önce denediğiniz bir mamanın büyük paketini almanızı öneririm çünkü yeni bir mamayı yemeyebilir.
Bu arada ilk birkaç gün mutlaka yeni ve eski mamayı karıştırarak verin ki mama değişikliğinden ishal veya kusma olmasın.

Toriri

Kedim kısır olduğu için yaş mamayı ödül olarak veriyorum bazen yazdan kastım eylüle kadar evet kedim 3 haftada 1,5 kilo mamayı bitirebiliyor

anjelik123

Ben 10kg olarak alıyorum ve 4 ay gidiyor. Bazı büyük paketlerin ağzıda çıtçıtlı öyle bayatlama riski daha az oluyor

LadyAndCat

Normal bir kedi aylık olarak 1,4-2 kg arasında mama yiyor.
Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos sanırım yaz sonundan kastınız?
5 ay kadar gidecek bir mama lâzım size. Tavsiyem 10 kg’lık bir mama almanız olur. Biraz da yaş mama almalısınız 20 tane filan.

Kisirsa hatta daha cok vermeniz gerek :))) Haftada 2-3 kez verebilirsiniz. Asil soeun vermezseniz olur.

sarmanbirkedi

Niye şimdi gereksiz yere sınır yaptınız ki. Tabiri caizse kuyruğuna basılan kedi gibi. Yapılacak yorumları begenmeyecekseniz başlık acmayin zor değil. Sizi kutluyorum veterinere aliyormussunuz mu kem mel. Bu arada 5 6 yaşında kedinizin idrar yolları tıkanınca görürsünüz şimdiden geçmiş olsun

elifozdemir

ben 10-15 kg lık alıyorum yaşadığım şehirde kargo ile elime ulaştığı için fazla miktarda alıyorum stok olmuyor başka bir sıkıntı olabiliyor hemde daha uyguna geliyor bu şekilde pro choice ve brit care kullanıyorum hem kedilerim hem köpeğim için saklamak için kaplar var basınçlı kaplar kullanabilirsiniz kokusunu ve tazeliğini kaybetmiyor bu şekilde

Anonymus552223

15 kiloluk alin bayatlamaz ucuza gelir. Az az almanin hicbir avantaji yok. Mama paketinin icinden 2 3 kilo alip kapali bir kutuya koyun. Mama paketini sarip veya agzini biseyle baglayip karanlik bi yerde saklayin

Toriri

Kedime arada yaş mama veriyorum veterinere de götürüyorum hiç Bir sağlık sıkıntısı bile yok siz gerçekten çok biliyorsunuz galiba bu siteledekilerin veteriner gibi sürekli ahkam keserek bu kesin doğru demeleri can sıkmaya başladı sinir bozucusunuz