Bu Mamalardan Hangisi Sizce?

ezgimi

6 aylık iki kedim için uygun fiyatlı mama almak istiyorum aşağıdakilerden hangisi içerik açısından daha iyidir sizce?
. Profine Kitten
•Matisse Kitten
•Brit Premium Kitten
•Brit Kitten
•Golosi Kitten
•Happy cat
. Krax

14 CEVAP

LadyAndCat

Eski mamadan yeni mamaya geçerken mutlaka iki mamayı 1 hafta süreyle karıştırın yeni mama miktarını azar azar arttırıp yeni mamaya geçin. İshal ve kusma görülmemesi için. Çoğu bilgisiz kedi sahibi yeni mama denediklerinde “Aaa o mama kedime hiç iyi gelmedi kustu, ishal oldu, zehirlendi” derler :)
Purina mama sıralamasını arkadaşımız doğru vermiş ama Friskies’in Cat Chow’un önünde olduğunu düşünüyorum.
Purina Pro Plan’dan sonra Purina One gelir. Aralarındaki fark Purina One’da yumurta yoktur :)

ezgimi

Çok teşekkür ederim, cat chow hakkında ne düşünüyorsunuz acaba? Proplanın yan ürünü sanırım.

ozzy35

purina nın alt ürünü : proplan purine one cat chow friskies diye gidiyor

ozzy35

zam gelmiş galiba proplan 400 tl olmuş cat chow 230 -320 tl arası

ezgimi

10 kg matisse kitten 260 TL bana içerik açısından da f/p ürünü gibi geldi. Umarım yerler.

minky

Bence bumamalar alınabiliyor iken prochoice almak saçma olacaktır.

Alaracatlover

Bence Brit kitten en iyisi aralarında

1- Matisse
2- Profine
3- Brit Premium
4- Golosi

LadyAndCat

  1. Matisse Kitten

  2. Brit Premium Kitten

  3. Profine Kitten

  4. Brit Kitten
    Bu saydıklarınız arasında ilk 4 tercihim ve önerim bu şekilde.
    Brit Kitten ve Brit Premium Kitten ikisi de aynı markanın ama biri Premium diğeri normal.

minky

Matissede çok fazla tahıl var ve gluten içeriyor.Profine ya da brit premium öneririm.

elifozdemir

sorduğunuz mamalar içerisin de yok ama yardımcı olması için pro choice mamaya da bakabilirsiniz

Kerevit

Pro Choice hakkında kötü yorumlar var benimde veterinerim önerdi ama burda çok başlık açılmış

elifozdemir

pro choice mamayı dört senedir pug cinsi köpeğim de sorunsuz kullanıyorum çok şükür ben sorun yaşamadım çokta memnun kaldım kullandığımız için öneride bulundum

bmcat

Orta-üst seviye: Matisse, Brit Care
Orta seviye: Brit Premium, Profine
Alt-orta seviye: Golosi
Alt: happy cat, krax, pro choice, cat chow