Tırnak Kesimi

anjelik123

Kedilerimin arka tırnaklarını kesmelimiyim? Neden kesmeliyim? Neden kesmemeliyim?

10 CEVAP

Kuzucansu44

Ben hem arka hemde ön tırnaklarını kesiyorum. Oyun oynarken bazen istemsizce can yakabiliyor ve tırnakları biyere takılabiliyor.

Eger 1 yasindan buyukse on ve arka kesilir. Yavruyken arka genelde kesilmez dengesini saglamasi icin.

anjelik123

Ön tırnaklarını zaten kesiyorum ama arka tırnaklarına gerek varmı bir yerde okumuştum arka tırnakları kesmeye gerek yok kuma girince törpüleniyor gibisinden bir şey yazıyordu o yüzden tereddütte kaldım

Zeynepulku

Arka tırnakları koşarken yere batıyor ve atılırken daha hızlı atak yapabiloyorlar diye biliyorum. Dediğimiz şeyi duymadım. Bende kesmiyorum sadece on tırnaklar

Kuzucansu44

Benim 3 kedim var. Hepsininde tüm tırnaklarını 3 aylıktan beri kesiyorum. Bir sorun yok ama yine de sizin tercihiniz

Suraemir

Arka tırnaklarını kesmiyoruz çünkü kesecek yer yok zaten kırmızı yere kadar kesiyoruz normalde bizimkinin arka tırnakları öyle zaten ölü tırnak yok

anjelik123

Bilgi için teşekkürler :)

minky

Benön tırnaklarında nadiren kesiyorum.Doğalarındatırnaklarını kesen yok.Törpülğyorlar.Törpğlemesi için grekli şeyler mevcut

anjelik123

Ne kadar kesildiğini biliyorum ama arka tırnakları baya uzun nasıl tırnak yok anlayamadım

anjelik123

Teşekkürler herkese :)