Erkek Kedim Benim Günde 4-5 Defa Çiş Yapıyor Normal Mi?

Suraemir

Bazen yaş mama verince daha fazla yapıyor bazende hiç su içmediği olabiliyor sulu bişeyler vermeye çalışıyorum örneğin haşlanmış tavuk göğsü ve suyu falan bazen kocaman çiş yapıyor şaşırıyorum

13 CEVAP

Suraemir

Bizimkide normaldir o zaman ya çünkü gün aşırı sulu şeyler veriyorum ben böbrekleri çalışsın hep diye kahvaltıda biraz salatalık falan mesela tavuk suyu et suyu kemik suyu falan ondan çok yapıyor olabilir

anjelik123

Benimki çok su içmesine rağmen günde 1-2 kez yapıyor biri öğlen gibi biride akşama doğru benimkide erkek dişi kedimde aynı şekilde yapıyor.

Benimkide 2 en fazla 3 yapıyor biraz fazla sizinki

Yetişkin bir kedinin 2, 3 yapması normal sayılıyor

anjelik123

Benimkide 8 aylık ama 1-2 yani normal bence biriside 1,5 yaşında ama oda aynı şekilde yapıyor

Suraemir

Ben hergün sulu şeyler veriyorum ama siz veriyor musunuz? İki günde bir yaş mama veriyorum mesela çoğunluk kendim yapıyorum evde

Bende veriyorum haftada 1 2 kez ama en fazla 3 yaptığını gördüm ben önceden soru sormuştum günlük çiş yapma sayısı diye ama bulamadım arıyorum ama bulursam okursunuz

anjelik123

Kendi sayfanıza bakın ordan daha kolay bulabilirsiniz.
Ben 2haftada bir veriyorum yaş mamayı hergün vitamin veriyorum akşamları bir yemek kaşığı yoğurt(2 kedim için 1 kaşık) bazen tavuk veriyorum bazen laktozsuz süt maksimum 3olsun daha fazla çıktığını hiç görmedim dışkılarını bile akşamları yapıyorlar sadece

Suraemir

Benim fazla da değilde bilmiyorum bi problem yok gibi yaparken izliyorum 8 aylık olacak hatta idrar yolu enfeksiyonu falan olmasın diye maydanoz bile koyuyorum yaş mamasına su içiyor yine bizimki sürekli suyunu yeniliyorum ben

Suraemir

Bilmem bence de 2 defa az değil mi ya günde 4 saatte bir mama yiyor 6 defa yiyor su içiyor ardından tavuk et bişey yaparsam onuda veriyorum suyuyla ben öyle sulu bişey yediğinde daha büyük yapıyor zaten su içtiğinde beyaz oluyor mesela rengi suyu az içtiğinde sarımsı kalıyor kumda belli oluyor

Suraemir

Bizimki günde 2 en fazla üç kaka yapıyor oda çok mama verdiğimde bitirene kadar yiyor sanırım ondan

Olabilir

Ben hergun az az yas mama veriyoeum suyunu da normal iciyor yas mama yiyen bir kediye gore. Gunde 3 kez civarinda idrar yapiyior 1 tane de kaka.