Minnaklara Ne Zaman Mama Verebilirim?

BenNisa

Kedim bugün ya da dün akşam doğum yaptı. Yavrulara kaç haftalıkken kuru mama- yaş mama verebilirim? Bu arada bahçeme hamile bir kedi geldi ve doğum yaptı. Yani ''Kedim bugün ya da dün akşam doğum yaptı.'' dediğim bahçeme gelen hamile kedi. 2 ay sonra yavruları alacağım ve anneyi kısırlaştıracağım. İçiniz rahat olsun, ben sahipleneceğim evladımı-evlatlarımı 6 aylıkken direk kısırlaştıracağım. Sadece bahçedeki minnaklara ne kadarlıkken mama vermeliyim konusunda bilgi almak istedim.

5 CEVAP

mercanslmz

Şuan 6 haftaya kadar annesi doyurur onları ek bı mamaga gerek yok yavrular için.
6 haftadan sonra yaş mama vermeye başlayabilirsiniz yavrular için olan ama ben yaş mama tavsiyesinde bulunacak size

mercanslmz

Royal canin
Pro plan junior
Hills

mercanslmz

Biz bunları kullanmistik ve çok memnundu kedimiz

LadyAndCat

1,5 aylıktan (35 günlük) önce lütfen bir şey vermeyin. Sadece Anne sütü yeter. Anne emzirmeyi bıraktığında zaten normal mama yemeye başlayacaklar. Bazen normal mama yeseler de Anne 3 aylık bile olsalar emzirebiliyor.

anjelik123

3-4 haftalıktan itibaren kuru mamaya başlarlar çok yaş mama vermeyin yavrulara gelişme sürecindeler dişlerine zarar olur