Kedi Traşı

Fablemoon

Fikirleriniz nelerdir? Kedim çok tüylü

6 CEVAP

Kuzucansu44

Kedi traşı bence en gereksiz şeylerden biri. 2 tane chincilla 1 tane tekir kedim var. Chincilla cinsini biliyorsunuzdur. Çok aşırı tüylü. Fakat traş ettirenlerin amacı daha az tüy dökmesini sağlamak. Zaten sen kedi alırken düşünecektin, kedi olunca heryerin tüy olacağını biliyordun, ona göre alsaydın yani dimi. Kaliteli mama kullanıp, tüylerini düzenli tarayınca çok aşırı tüy dökümü olmuyor zaten. Kedi traşı kedilerin psikolojilerini ve vücut ısı dengesini bozuyor. Bence kedinizi hiçbir zaman traş ettirmeyin.

sarmanbirkedi

Ben gerek görmüyorum sonuçta onlar kendilerini yalayarak temizlikle ilgili her şeylerini yapabiliyorlar ve gayet titiz hayvanlar. Bir sürü pet kuaförde tıraş eziyet gibi geçiyor. Ayrıca bazı kedilerin psikolojisi bozuluyor. Bu kadar stres gereksiz diye düşünüyorum.

Faytekin

Herhangi bir sağlık durumu yada problem olmadığı sürece kestirmek gereksiz ,benim erkek kedimde çok uzun ve tüylü ,ben 1 kere kestirmek zorunda kaldım çünkü kendisini pek taratmadigi için bütün tüyleri birbirine girdi topaklanmalar meydana gelmişti ve sürekli onlarla uğraşıp kopartiyordu ağzıyla,koparttigi yerler de tahriş oluyordu,ama bir daha kestirmeyi düşünmüyorum çünkü denildigi gibi psikolojik olarak etkilenebiliyorlar,ayrıca tüyleri onların vücut ısılarıni istediği sıcaklıkta tutmalarini sağlıyor,yazın sıcaktan kışın soğuktan koruyor vs.vs..daha bir sürü şey anlatılabilir ,kısacası önemli bir şey olmadığı sürece keyfi bir şekilde yada tüy dökülmesin diye kestirmemek gerekir..

anjelik123

Ben kendim traş ettim ilk idhal diye totosunu ve kuyruğunu kesmiştim makine sesine alışık olduğu için rahat durdu hiç strese falanda girmedi 1 ay öncede komple traş ettim şuan gayet iyi hiç bir stres belirtisi olmadı. İlk kesmemdeki sebep ishal diyeydi sonrasında ise mevsimsel olarak tüy değiştiriyor normal dökümü ama biraz rahatlasın diye ben traş ettim

Linsenpai

Çok çok tüy döküyorsa tüy toplama eldivenlerinden alıp bolca tarayabilirsiniz, tüylerini kestirmek kedileri strese sokuyor genelde işinizi şansa bırakmayın derim

Fablemoon

Benim traş ettirme sebebim taratmaması en azından traş ettiririrsem en baştan zorla da olsa tararım en azından tüyleri sağlıklı olur