Yaş Mama Ve Kusma

Arkadaşlar oğlum 10 gün arayla yaş mama yedikten sonra kustu. Normalde yaş mama yediğinde kusma yaşamıyorduk. Ama ilk kez 20 martta yaşadık. Verdiğim mamayı ilk kez kullandık diye düşündüm gerçekten de 10 gün boyunca bir daha kusmamız olmadı. Bu gün vetimizin verdiği ve daha önce kusma yaşamadığımız Hill marka yaş mamanın yarısını verdim ama onun da yarısını yedi. Yedikten bir iki saat sonra kustu.

Mamayla ilgili alerjimiz mi başladı sizce? Ayın başında veterinere götüreceğim o zamana kadar evde yapabileceğimiz bir şeyler var mı? Eğer alerjimiz varsa evde yaptığımız yemeklerden verebilir miyiz? Evde yaptığımız yemekleri verince kusma yaşamıyoruz ayrıca.

7 CEVAP

sarmanbirkedi

Yaş mamanin içindeki bir şeye karşı alerjisi olabilir. Kustugu mamaların içeriğini karsilastirin aynı olan ne varsa ondan olabilir. Sık sık değiştirmek de kusmasina neden olabilir. Ayrıca kalitesiz yas mama kullanmamalısınız. Nd,schesir,naturea,ani onda,bonacibo,gimcat,nutri feline en iyiler.

cigdemkayki

yaş mama markasını değiştirin. Friskies ve Bonacibo yu sevebilir.

Evrim_akel

Sıksık mama değiştiryorsanız olabilir

dilaraxx

tüy falan kusuyor olabilir mi

mamanin son kullanma tarihine bakin lutfen ben hic bakmadan onune koymustum o zaman kusmustu

Çok özür dilerim arkadaşlar internetle alakalı bir sorun yaşadığım için giremedim. Veterinerimle iletişime geçtiğimde probiyotik bir toz ve yaş mama verdi. Verdiği yaş mamayı kusmadı oğlum. Ama başka bir marka yaş mama vermeye de daha cesaret edemiyorum. O yüzden de evde bizim yediklerimizden yiyebileceği bir şeyler olduğunda çok az da olsa veriyorum. Sizce bir kez daha iyi bir markayla yeniden yaş mama vermeyi denemeli miyim?

BalliBadem

Evde yaş mama yapmanızı öneririm