Sorumsuz Hayvan Severlerden Ne Zaman Kurtulacağız !?

Kedidelisi12

Gerçekten bu site benim psikolojimi bozdu !
Eskiden en azından hayvanseverlerin, hayvanlara iyi olduğunu bilip bununla avunurdum. Ama görüyorum ki sözde hayvanseverler kendi evlerine aldıkları cana en büyük kötülükleri yapıyor. Ben cidden çöktüm artık. Hergün acı bir hikaye okuyup etkisinden çıkamıyorum. Kedisi çiftleşsin hamile kalsın diye diretenler, yavruları süs eşyası gibi hediye eden veya satanlar, kedisinin camdan düşmesine engel olmak yerine düşünce burda soru soranlar, kuşlarının kaynar sütte yanmasına sebep olanlar vs vs ne olacak bu işin sonu ! Sevmeyen de zarar veriyor sevende. Cidden vicdanım kaldırmıyor artık

10 CEVAP

Faytekin

Burası bir forum,burada sadece hayvanlar için tecrübeli insanların başka kişilere yardım edebileceği bir yer olması gerek,burada kimse veteriner hekim değil ,dolayısıyla veteriner hekim görüşü gereken yada cerrahi müdahale gereken durumların gelip burada tavsiye ile birşeyler yapılmasını beklemek ve onları uygulamak kedi, köpek,kuş vs..ne besleniyorsa artık onların hayatını daha da riskli hale getirmekten başka bir işe yaramaz,bu tür sorulardan bende sıkıldım,burada insanların insanlara verebileceği destek sadece kum,mama,vitamin,oyuncak vs.. gibi şeyler olabilir ,o bile belli bir tecrübe gerektirir,burada önüne gelen bilen bilmeyen herkes soru sorup cevap veriyor,bu durumda Petlebi moderatorlerinin biraz daha dikkatli olması gerekiyor,açık ve net bir şekilde Veterinere gitmesi gereken bir hayvanın burada soru olarak kabul etmemesi lazım..

Katya06

Biliyor musunuz ben dışarda kalan hayvanlara çok üzülüyordum önceden. Şimdi ise evde ama sahibi sorumsuz olanlara daha çok üzülüyorum. Dışardaki hayvan dışarıya alışmış bir şekilde. Ama hayvanı eve alıp camdan düşürenler elinden kaçıranlar vs olunca diyorum ki ya keşke almasaydınız eve alışmış hayvan dışarda nasıl yaşayacak? Benim kedim dışarda toprağa patisini basamıyor. Hele hele son zamanlarım modası köpek tüyü boyama!!! Ya bu nedir? Biz bile saçlarımızı boyayınca saç derilerimiz yanıyor acıyor. Ben çok üzüldüğüm zamanlarda sağ göz kapağım düşüyor. Daha yaşım çok genç ama psikoloji olarak çökmüş durumdayım. Bence bu hayvanseverlik değil kesinlikle olamaz. Eve aldığı hayvanın sahiplendirenlere ne demeli? O hayvancağıza günlerce depresyondan çıkamıyor. Benim kedim cins ve sahibi günlerce bana sen hayvanları çok seviyorsun ne olur sana verelim birtanesini dedi. Bende kabul ettim ama geri kalan kardeşleri petshopa gitti. Şimdi bu insanlık mı? Ben kedimin yavrularını satmayacağım diyen insan bile verebildiğini veriyor veremediğini yallah petshopa. O yüzden artık hiç inanmıyorum ben kedimi satmayacağım diyenlere. 6 yavruyu ne yapacaksın? Madem o kadar kedi bakacak durumun var sokaktan 6 yavru kurtar!! Heleki hayvan ölecek derecede acı çekerken petlebiye soru açanlar.. Biz kötüyüz evet. Hayvanına bunları yaşatanlar çok iyi ama altına olumsuz bir yorum atanlar çok kötü. Bu sitede neler gördük..

Anonymus552223

Kedi kopek videolarina bile dayanamiyorum ben. Hayvanlari sekilden sekile sokuyorlar cogu komik degil. Ve insanlar özenip hayvam satin alsin da istemiyorum. Hayvan bakan çogaldi ama hayvanlarin kosullari duzelmedi. Cogaltmak hicbir kosulda dogru degil. Ama anlatamiyorsun iste.. insanlar bencil duygularini tatmin etmek icin hayvan bakiyor. Hayvanlar sokaktan kotu kosullardan kurtulsun diye degil. Hayvan yine kullanilmis oluyor. Tamamen elimizi hayvanlardan cektigimiz bir dunya hayal ediyorum. Kedi kopek bile tekrardan vahsilesip dogal dunyasinda yaşasa asla evde bakmazdim.

Anonymus552223

Kimse duzelmez, cunku herkes en dogrusunu biliyor...

Kedidelisi12

Katya06 gerçekten de öyle. Şimdi hava güneşli çok şükür sokağım mutlu kedi köpek dolu bakıyorum hepsi güneşleniyor belki açlar ama en azından psikolojileri rahat. Grup halindeler dostlukları var esir değiller ve çok elzem bir durum olmadıkça kendi canlarını koruyacak durumdalar. Demin bir soru gördüm kuşum ayağı sütte yandı diye. Yıllarca kuş ve papağan beslemiş biri olarak hâlâ olayı idrak edemedim. Hayvan kaynaklı olması %0
Tamamen sahibinin dengesizliği yüzünden hayvanın 2 ayağı kaynayıp pişmiş resmen ve bu şekilde yaşamaya devam ediyor. Ben insanoğlunun başına gelen hiç bir felakete üzülmüyorum cidden.

Zeynepulku

Siz birde facebook sayfalarını görun. Felaket resmen herkes kedisini es arıyor. Burası oraya bakarak yine iyi emin olun :( hep birlikte facebook sitelerine girip oradaki bu cins kedi ve kedi çiftleştirme meraklılarını düzeltsek harika olur :d

Burası bir deneyim paylaşma sitesi.insanlar öğrenirler.herkes anasının karnından kediye köpeğe nasıl bakilacagini bilerek doğmaz.heleki yeni jenerasyon biraz daha zayıf bu konuda tablet mevzusundan dolayı.o yüzden sorulara olabildiğince öğretici cevaplar verelimki hem insanlar hem kedi köpekler mutlu olsunlar.veterinere de tekrar sorabilirler sorun değil.

LadyAndCat

Oynatmaya az kaldı doktorum nerde?? :D
Gerçekten bizleri bu hâle getirenler utansın ne diyeyim. Hayvanları ziyan ediyorlar, telef ediyorlar ellerinde hiç hayvan bakmaması gereken kimseler.
Zavallı minnoşlar pencereden uçuyorlar, tüy döktükleri için başkasına veriliyorlar, “ailem çok karşı” deyip bilmem kaç tane kedisine yuva arayanlar mı dersin...
Gerçekten ne ararsanız gördük :)
Olan bu evdeki minicik canlara bir de bizim psikolojimize oluyor.
O kişi bir tane popüler kedi/köpek satın alıyor zorla çiftleştirip doğurtuyor bebeklerle de biraz oynuyor sonra bebeklerini satıyor sonunda hevesi geçiyor Anne’yi ve evde ne varsa hepsini evden gönderiyor. Bu yaptıklarından da hiç rahatsız olmuyor çünkü hem sosyopat, hem psikopat!

Kedidelisi12

Benim değinmeye çalıştığım sorudan ziyade o soruyu soracak olayı engellememiş olmaları. Bir kuşun ayakları kaynar sütte nasıl yanar ne olur bi söyleyin. Kimdir sebebi

Katya06

Anlatılmak istenen çok çok acil durumlarda (kedim ölü doğurdu) gibi veterinere danışılması. Yanlış anlamışsınız.