Mantar

Ekineroglu

Merhaba, kedimde mantar hastalığı var ve Baya ilerlemiş derecede cildi karardı bir bölge full simsiyah beyaz deri yok oldu yani. Ecosin kullandım yanıt vermedi. Şimdi mantar aşısı diyorlar ama okuduğum şeylerden dolayı pek istemiyorum ve gerçekten pahalı... Vitamin başlangıcı yapacağım başka ne yapabilirim ne kullanabilirim yardımcı olabilecek birileri var mı

27 CEVAP

Ekineroglu

Bu oluyor mu

Ekineroglu

Hayır derisi bildiğiniz simsiyah diğer yerlerinde öyle değil yani normal bir şey gibi durmuyor

Ekineroglu

Resimde daha farklı ama yani ele batan bir yapısı da var

Ekineroglu

Bu ikisini alsam bir sorun olur mu acaba

TATA4242

Evet olur, sarımsakli içermesi yeterli,mantarın en sevmediği iki şey var,biri sarımsak diğeri elma sirkesi.

TATA4242

Crystalin spreyi eczaneden alın,insanlar için olanlarında içeriği aynı ve fiyat olarak daha ucuz.Bu mlsine göre çok pahalı.

Ekineroglu

Lavanta ve spreyi aynı anda kullanmam sorun oluşturur mu yoksa ayrı zaman dilimlerinde mı kullanmalıyım acaba...

TATA4242

Ama ginede insanlar için olan çok daha uygun.

TATA4242

https://www.nhpmarket.com/crystalin-400-ml-likit-yara-ve-deri-bakim-solusyonu

Kendi sitelerinde mevcut,fiyatıda uygun.Şimdi tekrar baktım,kendi sitelerinde fiyat aynı.

herautte

Aynı sorunu bende yaşıyorum, 2 3 aydır geçmedi. İlk önce aşı yaptılar, daha sonra şurup ve hap verdiler, ikisini de mamasına karıştırarak kullandım, bu sürede batikon kullandım yeni çıkanlara, biraz azalır gibi oldu ama şuan yine arttı, veterinere götürmek istemiyorum artık, gerçekten çok yorucu onun derisindeki yaraları görünce inanılmaz üzülüyorum, burada yazılanları dikkate alarak şimdi de bunları deneyeceğim :(

Ekineroglu

Bende bir sürü tedavi yöntemi denedim en son aşı diyince buraya yazdım işte bakalım bende deneyeceğim inşallah geçerler ❤