Mantar

Ekineroglu

Merhaba, kedimde mantar hastalığı var ve Baya ilerlemiş derecede cildi karardı bir bölge full simsiyah beyaz deri yok oldu yani. Ecosin kullandım yanıt vermedi. Şimdi mantar aşısı diyorlar ama okuduğum şeylerden dolayı pek istemiyorum ve gerçekten pahalı... Vitamin başlangıcı yapacağım başka ne yapabilirim ne kullanabilirim yardımcı olabilecek birileri var mı

27 CEVAP

Ekineroglu

Sonra diğer kedime geçti ama onun batikon ve krem yardımı ile hemencik geçti mantar bana da sıçradı.

TATA4242

Ya spreye baktımda,dezenfektan olduğu için yada ben mi yanlış hatırlıyorum bilmiyorum ama fiyatı böyle değildi.Sorunuza gelirsek bir gün sprey,bir gün lavanta uygulamalısınız.

Ekineroglu

Anladım yardımlarınız için çok teşekkür ederim

TATA4242

Merhabalar,kedinize vitamin kullanmanız için tahlil yaptırmanız gerekli,vitaminleri kafamıza göre kullanmıyoruz, oransız verilen vitamin kansere kadar giden neticeler doğurur,çünkü vitaminlerin hepsinin fazlası idrar ile atılmaz,yağda eriyen ADEK vitaminleri gibi vitaminlerin fazlası çok ama çok risklidir ve fotoğrafda gördüğüm kadarıyla kedinizde mantar yok.Mantar olan kedilerde bölgesel tüy dökülmesi ve ileri vakalarda kellik görülür.Sizde bunlar gözükmüyor.Kedinizde mantar yok ise deri kazıntı örneği alınmadıysa ve bunun teşhisi konulmadı ise yanlış ilaç ve teşhisden kaynaklı,mantar egzamaya dönüşerek çok daha ciddi sonuçlar gözükebilir.Bu sebeple mantar veya egzama olup olmadığının,yüklediğiniz fotoğraf ile anlaşılması güç olduğundan,lavanta çayı demleyip,kedinizin tüm vucuduna, sprey yardımıyla uygulayabilirsiniz.Hem egzama hemde mantara karşı savaştığı için daha iyi sonuçlar verecektir.Bunun dışında lavanta yağını ense damlası gibi ense köküne (4-5 damla )uygulayabilirsiniz.Kuruyana kadar yalamaması için 30 dk kadar oyalamalısınız.Çay için bu durum geçerli değildir,yağ oral yoldan alınamaz ancak lavanta çayının oral yoldan alınmasında sakınca yoktur.

Ekineroglu

Veteriner ne kadar doğru dedi bilmiyorum ama kesin mantar dedi pigment değişikliği olabiliyor dedi bu karaltı dışında tüy dökülmesi ve açık açık mantar var vitamini sorduğumda bir tane al sorun olmaz dedi ne yapacağımı şaşırdım bu hastalıklardan bir türlü kurtulamadık

TATA4242

Suda eriyen vitaminlerin ise fazlası idrar ile çıkacağından,vücutdaki suyu tüketirler.Bu sebeple böbrek rahatsızlıklarının gözükmesi çok olasıdır.Lavanta çayı haricinde ise Crystalin sprey mantar ve egzema gibi deri rahatsızlıklarına iyi gelen bir üründür,eczaneden temin edebilirsiniz.Kesin çözüm için tedavi tekrarlanmalı ve tüm vucuda uygulama yapılmalıdır.Lavanta çayı ile aynı şekilde oyalamanıza gerek yoktur.Oral yol ile alınmasında sakınca yoktur,sprey içeriğinden kaynaklı 12 – 18 saniyede Mikroorganizmaları öldürür ve 2-3 dakika içinde suya dönüşür. Kalıntı bırakmaz, yıkama gerektirmez,dezenfeksiyon sağlar.

TATA4242

Dediğiniz üzere dediğim gibi tavsiyem
Lavanta
Crystalin sprey
Sarımsaklı tabletler veya probiotic tabletler kullanabilirsiniz.

TATA4242

Kremlerin özelliklerinden bir taneside mantarın sıçramasına sebep olurlar,tedavi yöntemlerinden birisi bu şekildedir.Lavanta ve Crystalin sprey ise yok etmeye yöneliktir,ayrıca dediğim tabletler ise hastalığa karşı,bağışıklığı güçlendirmeye ve savunma sisteminin etkisini arttırarak,antikor oluşturmaya yöneliktir.

Lilyycm

2 buçuk aylık kedimde oldu.
Krem kullandık daha arttı ecosin kullandık 1 haftada geçti hiç bir şekilde kalmadı kesinlikle ve kesinlikle ecosini kullanmanı tavsiye ederim

Lilyycm

Gözden kaçırmışım ecosin kullanmışsın bizde işe yaradı tüyler geri çıktı acaba hazırlaması mi olmadı.
Biraz dikkat gerektiren bi yapım aşaması var

Ekineroglu

Her şeyini eksiksiz yaptığıma eminim neden böyle oldu bilmiyorum... tavsiyeleriniz için teşekkür ederim

Ekineroglu

O tabletlerin bir zararı var mı acaba

Ekineroglu

O tabletlerin bir zararı var mı acaba

Gkocg

Mantarı neye binaen kesin dedi? Işıkla bakıyorlar galiba öyle mi yaptı?
Bir de siyahlaştı demişsiniz bölge ama kediniz koyu renk tüylü zaten. Yeni süren tüy köklerinden dolayı siyahlaşmoş duruyor olabilir mi?

Ekineroglu

https://www.*************.com/bio-pet-active-kediler-icin-sarimsakli-maya-tableti-150-adet-u-7618?gclid=Cj0KCQjwsYb0BRCOARIsAHbLPhFTB20smUTpDgQxwy-TCp8afXoq6nB0GwnmyXOyVVallG8cnGuHtgoaAhy6EALw_wcB