Pelet

Ayseenur10

Arkadaşlar şuan kedim için bentonit kum kullanıyoruz pelet kuma geçmek istiyorum sağlığı için ama idrar yolları tıkanıklığına yatkın olduğumuz için bu bentonit kumda ne kadar yapmış takip etmem kolay oluyor, pelete çiş yapınca sanırım ufalanıyor pelete geçersem çiş miktarını anlayabilir miyim?

12 CEVAP

ZehraBulutt

Yalnız ben normal tuvaletle kullanıyorum peleti, büyük bir kürekle eliyorum. Elekli tuvaletle kullanacaksanız sallayınca aşağı döküleceği için anlayamazsınız miktarı, ama onda da kürekle öbekleri şöyle bir dağıtıp bakabilirsiniz miktara, sonra sallarsınız.

ZehraBulutt

Evet ufalanıyor ama gene de anlayabiliyorsunuz miktarı, ben hangi kedimin işediğini anlayabiliyorum mesela ufalanan pelet miktarından.

Ayseenur10

Evet baktım attığınız linke :) Zehra ya sormuştum sanırım o başka marka kullanıyor :)

Kerevit

Pelet kumlar topaklanan ve ufalanan şeklinde 2 çeşit. Orga kitty kullanıyorum bende. Fakat kakasını yapmada sorunlar yaşadı. Şu anda 2 tuvaleti var çişini pelete kakasını bentonite yapıyor. Çişini anlayabiliyorsunuz. Benm kullandığımda parçalar biraz büyük kapatmakta zorlanıyor üstünü. Islanınca pelet yukarı doğru kabarıyor. Tahmin etmek zor değil.

Ayseenur10

Vay bu yazıyı görmemiştim teşekkür ederim ✌️

Ayseenur10

Siz hangi markayı kullanıyorsunuz?

minky

Ben https://naturalbastet.com/ kullanıyorum

ZehraBulutt

Ben şu anda orgakitty diye bir marka kullanıyorum ama bu peletin kendi kokusu hoşuma gitmiyor, çam peleti alacağım bu bitince.

minky

Pelet gecis yaparken karıştırarak geçmek te gerek.Ben öyle yaptım.En başlada yapmadı ama lıştıl

Kerevit

Benimki de ilk başlarda normal şekilde yaptı. Sonra bi anda ne oldu bilmiyorum asla girmedi kakası için. Sürekli tuvaletinin dışına yada banyo paspasına yaptı.

Ayseenur10

Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için :) tuvalet elekli değil normal açık tuvalet. Bakalım bende en kısa sürede denemek istiyorum umarım sağda solda ufak sürprizlerle karşılaşmam :))