Kedimin Tüyleri Ortalama Ne Kadar Sürede Uzar?

Gkocg

Yaklaşık 1 ay önce kedimiz peş peşe 2 kere kızgınlığa girdi. Bu dönemde boynundaki tüylerin bir kısmını kaşıyarak döktü/yoldu. Mantar mı diye çok korktum. Kızgınlık bitti ve yaklaşık 1 ay önce kısırlaştırıldı. Veteriner kontrol etti deri gayet sağlıklı muhtemelen kızgınlık stresinden kendi yolmuş zaten yeni tüyler de çıkmaya başlamış dedi. Şu anda derisine bakıyorum çıplaklık yok, sadece son yolduğu kısımlarda tüy seyrek, hala kısa tüyleri boynu ince duruyor. Yara-kabuklanma hiç olmadı oralarında. Ne kadar sürede normale döner? 1 ayda düzelmesi gerekmez miydi? Ne sürebilirim oralara yardımcı olabilecek?

4 CEVAP

Linsenpai

Ben de böyle bir soru açmıştım ve hindistan cevizi yağı sürmemi, tüy uzatıcı malt kullanmamı önermişlerdi. Siz de deneyebilirsiniz.

bbeyzvv

bazı kedilerin tüyleri çok zor uzar benim kesim ameliyat için traş olmuştu 2-3 ayda düzeldi

bbeyzvv

kedim*

Gkocg

Teşekkürler