Benim Canavar Kedim

HKKAHRIMAN

hepinize merhabalar arkadaşlar sorunlarıma cevap vereceginizi umaraktan başlıyorum. yaklasık 1.5 sene önce birinden 8 aylık bir sokak kedisi sahiplenmiştim. biraz sorgusuz sualsızce direk almıştım ilk deneyimimdi. neyse eve geldi alışma süreçleri o bu şu derken bir iki ay gayet iyi bir dostluğumuz oldu sonra evden kaçmalar başladı hatta 3. kattan arabanın üstüne atlayarak kaçtığını biliyorum bazı arkadaslar nasıl beceriyosunuz nıye önlem almıyorsunuz demiş ama bende ki şeytan sizde olsa sizinde agzınız açıkta kalırdı neyse sonra bu kaçmaların önünü aldık ama nasıl aldık bi sorun. o sıralarda hamile kaldı doğurdu dahada bir agresfileşti derken gece gündüz uykularını kendinede banada haram etti içine şeytan kaçmış gibi sürekli dikkatli dikkatli bize bakmaları başladı geceleri bi uyanıyorum basımda dimdik bana bakıyo falan e ister istemez ürperiyorum e vahşiliğide cabası kolum çizikler yaralar içinde evde herkes bu drumda ve gitmesini istiyolar bende arada kaldım. benim sorumlulugumda oldugu için öyle aralıklarla veterinerede götüremiyorum sokağı da seviyo hatta bi kaç kere uzun süreli dönmedi tam umudu kesiyoruz hop bizimki mekanın sahibi benım der gibi cıkıp gene odanın en guzel yerine kuruluyo,asla sevdirme yok yanına yaklaştıgımızda bile üstümüze atkayıp parçalama çabasında.. şuan evde yavrusu var onu bile nasıl ısırıp bağırtıyo yavru bile anasından köşe bucak kaçıyo anasından kaçıp geceleri benim yanıma girip uyuyo. valla allah biliyor kaç kere sahiplendirmeyi düşündüm en en en kötü ihtimal sokaga salayım seviyoda zaten dedim ama kıyamadım ya yapamazsa diye korktum. çıkmazdayım dostlar :( e bide aile baskısı var maddiyat desem kendimi zor geçindiriyorum bu cocuğa her istediğini yapamıyorum valla başına böyle bişey gelen varsa bi el atsın ya

29 CEVAP

Anonymus552223

Size tam guvenmeme de sinirlilik yapabilir. Ya da aileden biri bagiriyorsa falan. Direk olarak kediye bagirmasi bile gerekmez, evde cocuk olmasi falan da kediyi gergin yapabilir.

HKKAHRIMAN

tavsiye için teşekkür ederim yavrular daha 1.5 aylık, 2 aylık olsunlar bi şekilde götürecegım allahın izni ile mama ve kum ihtiyacımızı sağolsun dedemiz karşılıyor inşallah durumlar düzelince bir hal çaresinide bulacağız

Anonymus552223

Bebekler var diye de hormonlari degismistir. Daha korumaci oluyorlar

HKKAHRIMAN

olabilir de umarım en en sağlıklı şekilde atlatırız

LadyAndCat

Kübra Hanım;
Neden kısırlaştırmadınız?
Hadi o anda yapamadınız üzerinden 1,5 yıl geçmiş??
Lütfen kimse maddî durumunu bahane etmesin biz de fabrikatör çocuğu değiliz.
Bunca zaman hiç mi bir çözüm aramadınız kediniz için?
Çözüm arasaydınız İBB’nin kedinizi iki şekilde kısırlaştırma hizmeti olduğunu görürdünüz:

  1. Ücretli kısırlaştırma 250 TL kadar
    ki özel veterinerlerde 700 TL isteniyor!!!

  2. Ücretsiz kısırlaştırma ama kedinizin kulaklarının uçları kesiliyor ki bu prosedür sokak hayvanlarına yapılır.
    Siz hiç bir şey yapmamışsınız. Hiçbir çabanız olmamış yani???
    Zavallı kediniz sürekli kızgınlığa giriyor bu yüzden sinirleri alt üst olmuş! Tüm siniri bu yüzden...
    Zaten bebekleri olmuş. Hangi süreci atlatmasını bekliyorsunuz?
    Kediniz yine hamile kalacak acaba farkında mısınız?
    Diğer bebeklerine ne oldu?
    Ben de kendime zor bakıyorum ama bir simit yerim dururum diyebiliyorum mutlulukla ve sahiplendiğim canlıya iyi bakmak için elimden geleni yapıyorum!
    Önemli olan sizin niyetiniz para DEĞİL.
    Aylık olarak herkes 25-30 liralık bir mama ve 20 liralık kum alabilir.
    AYLIK MASRAFINIZ 50 LİRA LÜTFEN. Bu parayı da herkes bulur.
    Kaldı ki kediniz dışarı çıkıyor kedi kumu masrafınız bile olmayabilir...

LadyAndCat

Kübra Hanım;
Benim sitemim size açıkçası :)
Bunca zaman araştırmadığınız için.
Ülkemizin Belediye’leri ve veterinerlerine lütfen güvenin.
Onlar bize hizmet için varlar.
Ben de kedimi Belediye’de kısırlaştırdım ücretli olarak ve çok memnunum hiçbir sorunumuz olmadı. Şükür.
Özel veterinerlerde 700 Lira kısırlaştırma ameliyatı , Belediye’de 250-300 Lira kadar.
Benim iki kedim var bu yüzden Belediye’yi tercih ettim.

HKKAHRIMAN

bakın ne kadar güzel bir cevap yumuşak dille yılanı bile terbiye ediyor insan. bende bana hatta aileme cok sitem ediyorum keşke daha bilinçli olabilseydim o 1.5 yıllık süreçte ona iyilik mi yaptım kötülük mü bilemez oldum kısırlaştıracagım allahın izni ile, sadece inanın 1 haftadır doğru düzgün uyku uyuyamadım endişelenir oldum neblm bi tarif olur bi ot olur bişeysi vardır belki sakinleşmesi için onu denerim dedim herkes üstüme gelince naptım ben ya ben kızımı resmen süründürüyomuşum öldürüyomuşym dedim. ponçes benim en kötü zamanlarımın dostuydu giderek değişen tavrı beni ürküttü sadece ama genel olarak yorumlara bakılırsa kısırlaştırınca biraz sakinleşicez gibi görünüyo

LadyAndCat

Kübra Hanım ;
siz prensesinizi kısırlaştırın gözlerinize inanamıycaksınız :D
Tüm sorunu kızgınlığı.

bbeyzvv

kısırlaştırmadan*

Hkkahriman bu modeller acaip vahşi gibi olur zaten ilk sekiz ayi sokakta gecirdiyse o havayı üzerinden atamaz atmak da istemez çünkü kediler hisseder.tekrar sokagadonebilecegi ihtimalini de hisseder
Yalnız bu renkli kediler şans kedisidir. Bir kez doğurmuş çok iyi yapmissiniz.eger hep evde duracaksa ya da güvenli bir bahçe yoksa kısırlaştırma doğru çözüm.aslinda insaflı vetler de var istanbulda

Dedenizden de Rabbim razi olsun.sans kedisini uzaktan sevin.bir de ilk kediniz diye şunu da söyleyeyim yalnizca başını ensesini sevin eğer o gelirse.karni sırtı başka yeri falan dokunursaniz Pataklar:)

Sokakta kısır disi kedilerin de hayatı zor.cok sokak arası olursa ve yaşı da uygunsa evet doğru fakat erkenden sokaktan alip kisirlastirip sonrasokağa salma doğru değil.hem erkek kediler dövüyor hem de başka olumsuz sonuçları var

HKKAHRIMAN

bilmiyorum inanın çocugumuz gibi evde küçük çocugumuz yok çocuk torun diye onu seviyoruz darlamamaya yormamaya çalısıyoruz koynumda uyuyan kedim saldırgan bir cadıya dönüştü :(

HKKAHRIMAN

neden herkes bu kadar saldırgan cevap veriyor :D bi sakinlermisiniz derdimi paylaştım hatamıda kabul etmişim böyle suçlayıp üste çıkınca benim kızım daha mı iyi olucak hayır agresifliğinizden dolayı problemime odaklanamıyorum şaka gibi :)) devlet yardımını öğreneli 1 ay oldu haricinde sahipli kedilere yardım etmiyolar diye biliyodum. lanet olsun ki paylaşmasaydım ya bu ülkede kımse sakin bir şekilde ve suçlamadan bir şey yanıtlayamıyor mu. ben çocuguma eziyet mi ediyorum yerden yere mi vuruyorum aç mı bırakıyorum susuz mu aksine sokağa atılacak bir kediyi iyi niyetimle sahiplendim tamam ilerleyen zamanlar beklediğim gibi olmadı ama tutunmaya çalışıyorum sizin 50 lira aylık dediğiniz masraf 200 lira ve dediğim gibi onuda allah razı olsun bi süredir babam karsılıyo. kımın ne durumda oldugunu bilmeden yazıyosunuz. siz çok süpersiniz on numarasınız tebrik ediyorum. bebekleri sormussunuz merk etmeyin çok temiz iki aileye sahiplendirdim koşullarımıda şartlarımıda koydum elımde bır yavrum kaldı allahın izni ile onada bir aile bulacagım benım gbi durumlara düşürmeyecek bir aile ! aman merak etmeyin lütfen