Benim Canavar Kedim

HKKAHRIMAN

hepinize merhabalar arkadaşlar sorunlarıma cevap vereceginizi umaraktan başlıyorum. yaklasık 1.5 sene önce birinden 8 aylık bir sokak kedisi sahiplenmiştim. biraz sorgusuz sualsızce direk almıştım ilk deneyimimdi. neyse eve geldi alışma süreçleri o bu şu derken bir iki ay gayet iyi bir dostluğumuz oldu sonra evden kaçmalar başladı hatta 3. kattan arabanın üstüne atlayarak kaçtığını biliyorum bazı arkadaslar nasıl beceriyosunuz nıye önlem almıyorsunuz demiş ama bende ki şeytan sizde olsa sizinde agzınız açıkta kalırdı neyse sonra bu kaçmaların önünü aldık ama nasıl aldık bi sorun. o sıralarda hamile kaldı doğurdu dahada bir agresfileşti derken gece gündüz uykularını kendinede banada haram etti içine şeytan kaçmış gibi sürekli dikkatli dikkatli bize bakmaları başladı geceleri bi uyanıyorum basımda dimdik bana bakıyo falan e ister istemez ürperiyorum e vahşiliğide cabası kolum çizikler yaralar içinde evde herkes bu drumda ve gitmesini istiyolar bende arada kaldım. benim sorumlulugumda oldugu için öyle aralıklarla veterinerede götüremiyorum sokağı da seviyo hatta bi kaç kere uzun süreli dönmedi tam umudu kesiyoruz hop bizimki mekanın sahibi benım der gibi cıkıp gene odanın en guzel yerine kuruluyo,asla sevdirme yok yanına yaklaştıgımızda bile üstümüze atkayıp parçalama çabasında.. şuan evde yavrusu var onu bile nasıl ısırıp bağırtıyo yavru bile anasından köşe bucak kaçıyo anasından kaçıp geceleri benim yanıma girip uyuyo. valla allah biliyor kaç kere sahiplendirmeyi düşündüm en en en kötü ihtimal sokaga salayım seviyoda zaten dedim ama kıyamadım ya yapamazsa diye korktum. çıkmazdayım dostlar :( e bide aile baskısı var maddiyat desem kendimi zor geçindiriyorum bu cocuğa her istediğini yapamıyorum valla başına böyle bişey gelen varsa bi el atsın ya

29 CEVAP

ZehraBulutt

Kedinizi sahiplendirdiğiniz gibi kısırlaştırsaydınız, bunların hiç biri başınıza gelmezdi.

HKKAHRIMAN

@sarmanbirkedi allah askına şuraya yazıyorum ki bir allahın kulu belki bu durumla karşılaşmıştır banada bir çözüm önerir yok başta niye yapmadınız yok sizde gönülsüzlük var gönülsüz olsam çocuğumu düşünmesem buraya yazmak yerine direk terk eder kafamı yastıga koydugum gibi uyurum. başa gelmeden bilmişlik taslamakta nedir ya biri bişey sorsada bizde laf soksak diye mi bekliyosunuz sorunun cevabı yoksa sizde muhatap olmayın lütfen benle

ZehraBulutt

Evet yanlış yazmışım sahiplendiğiniz gibi demek istedim. İlk başta bilmiyor olabilirsiniz ama 1,5 yıl olmuş bu süre içinde kısırlaştırmalıydınız. Sokağı sevmesinin sebebi çiftleşmek istemesi. Kızgınlıktayken çiftleşemediğinde de sinirli olması normal.

HKKAHRIMAN

@ZehraBulut kedimi sahiplendirmedim. ama sahiplendiğiniz gibi diyorsanızda ilk deneyimimdi biraz bilgisizlik cahillik yaptıramadık işte

sarmanbirkedi

Bence kaçması için önlem almak zor degil. Ben biraz sizde gonulsuzluk sezdim gitse de kurtulsak mahiyetinde.

Anonymus552223

Mama konusunda 15 kiloluk yerli mamalardan alirsaniz cok daha ucuza gelir. 200 tllik mama 5 ay gider o sirada babanizin verecegi parayi biriktirin. Ne kullaniyorsunuz mama olarak?

LadyAndCat

Kübra Hanım;
Keşke daha önce bulsaymışsınız siz bizi :)
Siz bayağı geriden geliyorsunuz oy oy :)
Tavsiyemiz derhal 10-15 kg’lık mamalara geçmeniz çünkü böylece mamanın kilosu çok daha uygun fiyata gelecektir.

HKKAHRIMAN

ay hadi inşallah tek problemimiz budur ilginiz ve cevaplarınız içinde çok teşekkür ederim :)

Bulutcemre

Bazı yorumlara katılıyorum aslında. Yani benim canavar kedim başlığı ve sokağa bıraksam mı düşüncesi ondan vazgeçebilirsiniz anlamına geliyor.Sizi yargılamıyorum haddim değil sadece tavsiye.Masraflar sıkıntı oluyorsa kendi ihtiyarlarınızdan kısın gerekirse o çocuğu asla bırakmayın derim.kısırlaştırma işlemi ve gerekli kontrollerini de aksatmadan yaptırın bence.bahsettiğiniz gerginlik hormonların etkisiyle olabilir ancak bence bunda sizin payınızda var. Yani tedirginlik ve ikileminiz belki bu süreçte sevgi eksikliği onu daha da yıpratmıştır

Anonymus552223

Kisirlastirma+balkona önlem. Mamadan kumdan tasarruf edin bir sure ucuzunda kullanin. Ama belediyeye vermeyin kisirlastirma icin.mikrop kapabilir sonra daha cok ugrasirsiniz. Yavrular 2 aylik olduysa kisirlastirabilirsiniz, cunku yine kacabilir

HKKAHRIMAN

biz işte bi iki kıloluk alıyoruz, proplan ama şöyle onuda iş arkadasımın tanıdığı böyle paketinde hasarlı olanları uygun fiyata veriyo o da beslediği kedilere ondan veriyo. ama sizin dediğiniz gibi evet 15 20 kg almak daha mantıklı gibi

LadyAndCat

Şimdi gördüm...
Hayırdır Kübra Hanım sizin de bizlere etmediğiniz laf kalmamış :D
Bakın, bizler sorumsuz hayvan sahipleri görmekten bıktık bu yüzden cevaplarımız biraz serttir.
Çok şey gördük ondandır sivri dilimiz!
“ ben çocuguma eziyet mi ediyorum yerden yere mi vuruyorum aç mı bırakıyorum susuz mu aksine sokağa atılacak bir kediyi iyi niyetimle sahiplendim tamam ilerleyen zamanlar beklediğim gibi olmadı ama tutunmaya çalışıyorum”demişsiniz.
Estağfurullah siz kedinizi yerden yere vurmuyorsunuzdur heralde nasıl davrandığınızı da gözümle görmedim bir şey diyemem ama bir canlının sorumluluğunu alıp sonradan sorumsuzlaşmanız veya çeşitli ihtiyaçlarını karşılayamamanız mevzu.
İnsan çocuğum dediğine ne yapıp eder bakar. Bakımı ve ihtiyacı içinde kısırlaştırılması da var ve biraz araştırsaydınız ücretsiz olan bir yardım bile alabilirdiniz...
Umarım anlatabilmişimdir.
Para sıkıntınızdan bahsediyorsunuz habire ben de size çözüm sunuyorum:
Aylık mama masrafı 30 Lira olsun
Kum masrafı da 20 Lira.
Minimum olarak 50 Lirayla gayet güzel kedi bakılır biliyor musunuz?
Eğer kedinizin aylık masrafı 200 TL’ye çıkıyorsa ve siz bunu karşılayabiliyorsanız lütfen bir kez daha maddiyattan bahsetmeyin rica ediyorum...

bbeyzvv

olay sadece kızgınlıkla alakalı değil üstüne gitmeyin benim 3 kesim var ikisini de sokaktan aldım zor durumdalardı ama evi bi türlü sevemediler camları kapalı tutsak da balkon kapısını açık bırakmak zorunda olduğumuzdan sineklik taktırdık onu açmanın yolunu buldular sinekliği parçaladılar kediler bir şeyi kafaya koyunca yapıyorlar sokağımız işlek olmadığından ara sokak olduğundan ve hayvan sever dolu olduğundan ona karşı çabalamayı bıraktık ama kısırlaştırmanız şart dışarda bi kedi ile çiftleşirse mikrop kapar ve bunun masrafı emin olun koşutlaştırma dan daha fazla veterinerle anlaşıp taksitle ödeme yapabilirsiniz illaki durumu anlattığınızda size yardımcı olur ayrıca proplan yerine reflex kullanabilirsiniz tasarruf için

Lorinloris

Benim kedim de çok saldırgandı daha kızgınlıga hiç girmemişti geldiğinden 1 ay sonra şımardı, şımardı dediğim vahşileşti bi beni otururken yakalasın direk kafama atlıyordu kaç kere gözümüze geliyordu son anda sıyırmıştık misafirlerin bununu dudağını yüzünü çiziyodu misafirin biri ağlamıştı çünkü dudağını deldi kızın misafirler yokken de böyleydi kızınca gözlerini kısıp iyi taklidi yapıyordu ayktaysam da bacağıma sülük gibi yapışıp kanatıyordu geçer dediler geçmedi sonra bir gün oynuyodu yattı ben de ayktaydım yüzüme atlamasın diye sonunda oturabildim sonra yanıma yine gözlerini kısıp geeldi böyle miyav dedi iyi taklidi yapmış yine ben farketmedim sonra bi anda koltuğa sıçrayıp yüzüme atladı ben ayağa kalktım daha doğrusu sıçradım o korkuyla sonra tırnağı yanağıma takılı kaldı sonra yere indi kısacası delddi yanağımı ve ağladım o kadar acıttı kapıları kapatmam gerekiyordu bu yüzden. Ama mutsuzdu diye düşünüyordum bu yüzden başkasına vermem gerekti :( şimdi sokaktan bir kedi sahiplendim korkuyordu çünkü köpeklr saldırmıştı yuvasına o bölgede kedilerin çoğunu köpek parçalıyo ya da araba eziyor bu yüzden tırsak hepsi şu an ayağıma yaslanmış uyuyor ama bu sefer normla bir kedim var onun için de üzülüyorum

HKKAHRIMAN

1.5 yıl içinde istedikleri meblayı karşılayacak durumum olmadı en son çare belediyeye başvurmak geldi aklıma onda da hamile kaldı bu süreçleri atlatmasını bekliyorum