Bahçedeki Hamile Kedi

Zeke

Merhaba. Bahçeye arada sırada uğrayan bir kedi var.
2-3 gün önce gördüm, %90 ihtimalle hamile.

Sorum şu, hamile kediler daha mı hassas oluyor? Şöyle ifade edeyim, diğer kediler sadece yanından geçerken bile sanki bacağına kuyruğuna basılmış gibi bağırıyor veya korkuyor.
Mama vermek için yanına gittim, mamasını tabağa dökerken zıpladı korkup.(beni gördüğü halde)
Hamile olması ile ilgili mi bu aşırı korkak hali?

6 CEVAP

LadyAndCat

Birisi ona zarar vermiş olabilir.
Biri veya bir şey korkutmuş olabilir.
Yazık yavrum yaa. Belki de sağlık sorunu vardır bu kadar her şeye tepkilidir...

sekerfare21

Hamilelikten olabilir. Benim kedim de hamileliğinin ortalarında çok korkaktı. Bilgisayarın faresinden bile durduk yere korkup kavga etmişti. İçgüdüsel bence, hamileliğinin sonundayız şu an bu kadar korumacı değil.

Bilemeyizki neler yaşıyor kendi başınayken.bu ara köpekler çok vahsilediler. Saldiriyorlar.Onlardan kaçmış da olabilir.doguracak bir yer secemedi belki.bir koli koysaniz belki orada durur orada dogurur

NSukun

Evet benim evde baktığım kedi kötü koşullarda yaşamasına rağmen aşırı ürkek olmuştu evde iki santim yakınına bassam çığlık basıyordu tüm gücümle üstüne basmisim gibi sokakta olunca bu tedirginlik daha da artar tabi

Zeke

:(( inşallah öyle değildir.
Aşırı korkak davranıyor. Ben hamileliğine bağlamıştım. Hani hassaslaştı mı acaba diye.

Çok fazla dost canlısı bir kedi.
Yanıma koşup yerlere yatıyor hala kendini sevdirmek için. Karnını açıyor falan.
Birisi onu korkuttu diye, hele de zarar verdi diye düşünmek bile istemiyorum...

Bu arada gördüğüm ve elimle incelediğim kadarıyla fiziksel bir sağlık sorunu yok.

Zeke

Cevaplarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim.

Dışarıda neler yaşıyor bilemem tabi ki ama sitedeki kimse zarar vermez en azından bunu biliyorum. Yani sitede güvende..
Civarda da -en azından- görünen köpek yok. Ama dışarıda denk geldilerse bilemiyorum...

Benim tahminim dost canlısı bir kedi oluşundan dışarıda da insanlara yanaştı ve tepki gördü :(
Şimdi de hamile diye daha hassaslaştı.
Zaten yukarıda bunu tecrübe eden arkadaşlar yazmış.

Doğum yaklaştığı zaman büyük temiz koli koyacağım onun için ama daha önce hiç hamile kedi deneyimim olmadı.

Tam olarak nasıl anlarım doğum zamanını?