Günlük Mama Miktarı

Yaklaşık 15 aylık olan oğluma artık mama kabını dolu tutmuycam 5 martta iç dış parazit için gittiğimizde 5600gr çıkmıştı ben günlük kedime 85 gr' ın yeticeğini düşünüyorum hesaplama için 125 ml'lik çay bardağı kullanıyorum sanırım tamamı 42 gr alıyordu, dörde bölmeyi düşünüyorum sabah 8 de 21gr , öğlen 1 de 21gr , akşam 6 da 21gr , gece 12 de 21gr diye ayarladım, tamamını bitirmeyebilir bile bu aralar biraz az yiyiyor en fazla 70gr

10 CEVAP

LadyAndCat

Tam tersi kedilerin yaşı ilerledikçe yemeleri gereken mama miktarı azaltılır çünkü enerji ihtiyaçları azalır. Hem yaşlı hem de kilolu olmasını istemeyiz.
•7 yaşına kadar genç demektir.
•7-10 arası orta yaş.
•10 üzeri ileri yaş oluyor (yaşlı)

minky

Ah be.Benim kedim önüne mama koyunca anında bitirir.60 Gr koyarım 1 tane bile kalmaz.
Linkteki ürünü kullanıyorum.Bitaz pahalı.Almak için çook uğraştım.Öğrencyim hailyle.

https://www.***********.com/trixie-kopek-kedi-otomatik-mama-kabi-tx4-4-500-ml-p-PTDBM24381?magaza=NetAkvaryumPet&wt_gl=cpc.6824.shop.nelk.petshop&gclid=Cj0KCQjwsYb0BRCOARIsAHbLPhGtd2GYh8dbYSsNE4WER8_UZZ6SCS5mOSE49nXMQx_fTGirQVlvVCEaAtI0EALw_wcB

anjelik123

Gece koyduğunuzu bitirir büyük ihtimal benimkiler sabaha kadar bitiriyolar üstüne beni uyandırıp gene yiyorlar

Bencede biraz karışık oldu

anjelik123

85gr olarak doldurun kabında kalsın zaten bitiremiyor. Tomy den biliyorum gramla koyduğumda bitiremiyordu artık dolu bırakıyorum annesiyle beraber yiyorlar. Geçen tarttığımda 3.800 geldi 1 ayda 600gr almış bence iyi :)

Bende onu farkettim bir kaç gündür biraz mama kabına az koyuyorum tam yiyemiyor zorlanıyor gibi dolu mama kabına alışmış dolu olunca ağzını mamayla dolduruyo :) bizim artık kilo almamız yavaşladı en son 2 ayda 350 gr almış

LadyAndCat

Güzel bir beslenme programı yapmışsınız.
Evet küçük çay bardağı 42 gr alıyor.
85 gr yeterli olur.
Bazı kediler iştahlı oluyor günlük mamanın hepsini koyarsanız hepsini bir kerede yiyebilir dikkatli olun :)

Carlos da iyiki öyle bir huy yok o zaman uygulamaya başlayalım yarından itibaren, peki büyüdükçe miktarın arttırılması gerekiyor mu yoksa 85gr da kalabilir mi?

minky

Bu arada bu ürüne yeni geçtim.Eskiden sormak seramik kap çwlik kap kullanıyordum

Şuanda annemde olan diğer kedim de öyleydi Carlos u sahiplenmeden önce kısa bir süre bende kaldı nerdeyse her hafta mama kusardı