Belediyede Kedi Kısırlaştırmak

Pembepamuk

Arkadaşlar bugün Bursa belediyesini aradım sadece sokak hayvanlarına kısırlaştırma işlemi yapıldığını söylediler. Ücret karşılığı yapmıyorlarmış. Kedimi sokaktan sahipleneli 1 ay oldu, sokak kedisi diye getirsem anlarlar mı? Bir de kedimi hemen geri verirler mi bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?

9 CEVAP

Anonymus552223

Veterinerlerin iyi niyetini kullanmak olur bu

Siyammm

Bildiğim kadarıyla kısırlaştırma dan sonra size vermiyorlar. Bulduğunuz söylediğiniz yere bïrakıyorlar. Sahibi hazır diye kısırlaştırmıyorlar yoksa

TucoSalamanca

Ben İzmir, urla belediyesinde sokakta beslediğim kedileri kısırlaştırdım. Elbette hekimden hekime fark var kimse tanımadığı hekime garanti ve güvence veremez ama özel kliniklere göre çok daha fazla kısırlaştırma ameliyatı yaptıkları için daha tecrübeli olduklarını düşünüyorum. Bizim belediyemiz kediyi geri alacağımızı söylersek kediyi salmıyor, bizim almamızı bekliyor. Bununla alakalı veterinerlik işleriyle görüşün. Bahçemde bakıyorum dersiniz. Sorun olacağını sanmıyorum. Eksi bir yön olarak kısırlaşan kedinin sokağa bırakılacağını düşündükleri için depo antibiyotik vuruyorlar bu sebeple ameliyat sonrası kediciğin mide-bağırsak sorunları olabiliyor. Kendine gelme süresi özel klinikteki ameliyata göre biraz daha fazla. Benim deneyimlerim bunlar. Özel kliniği maddi açıdan karşılayamıyorsanız kedinizi kısırlaştırmamak yerine belediyeye götürmeniz daha iyi bir seçenek bence özetle :)

NSukun

Bazı yerlerde geri vermiyorlar bu konuyla ilgili birçok başlık açılmıştı burda onlara göz atabilirsiniz oldukça ayrıntı bilgi verenler vardi

Anonymus552223

Belediyeden belediyeye degisir. Muhakkak ogrenin. Ama butcenizi cok zorlamayacaksa iyi bir veteriner bulup yaptirin. Hayatinda 1 kere olacak bisey. Mikrop kapma ihtimali belediyede daha yuksek

Alaracatlover

Veyerinerler sadece ilaç parası alabiliyor veya %50indirim yapabiliyorlar. Sokak kedisi derseniz.

golgekaya

sokakta baktigimiz kopegimiz icin belediyede bir tanidikla iletisime gecmistik bize ayarlayacaklarini soylediler sonra dediler ki eger deger veriyorsaniz yazik gunah gidin ozel veterinerde yaptirin eski yontem kullaniyorlarmis ve hayvanlarin 8/10 u yasiyormus ve bunu direkt orada calisan biri soyluyor belki belediyeden belediyeye degisiklik vardir fakat ben bunu duyduktan sonra bir daha hicbir belediyeyle iletisime gecmem

minky

Sokak Kedisi deseniz anlamazlar.Nerden anlasınlar.Ben hiç belediyede kısırlaştırma yapmadım.Bence önce sorup geri veriyor musunuz diyin.Ya da uygun fğyata benim kedim diyip kısırlaştırma yapan da var

Kuzucansu44

Bazı veterinerler uygun fiyata yapıyor. Bütçeniz ona yetmiyorsa bazı barınaklarda kısırlaştırma yapıyor