Kedim İshal

psabrk

Merhaba değerli dostlar.
Bilenler biliyordur kedim zorlu bir ameliyat geçirdi.Ameliyatından bir gün sonra eve getirdiğimde dışkısı gayet normaldi ama o günden sonra yaklaşık 2 gün oldu ve ishal yapmaya başladı ishali ise puding kıvamında tam sıvı değil.Üstelik günde 2 defa yapıyor sadece.
Veteriner kontrolümüz bu Cuma günü o güne kadar bir çözüm bulsam benim açımdan açıkçası çok iyi olacak.
Lütfen yardımlarınızı esirgemeyin.
Size ve minik dostlarınıza sağlıklı ve huzurlu günler dilerim .... :)

7 CEVAP

anjelik123

Kefir ishale iyi geliyor ben kedilerime hep veriyorum belki bi etkisi olur deneyin

Evet antibiyotik ishal yapar ondandır büyük ihtimal

psabrk

Bencede bende öyle düşündüm sonuçta antibiyotik fazla alınınca insanlarıda öyle yapıyor.Ameliyatının üzerinden 5 gün geçti demekki yeni yeni düzeliyor.

Kısırlaşınca bizde kullandık 3 gün kakası cıvık olmuştu yarardan fazla zararı var geçmiş olsun

fatmavci8

Probiyotik verebilirsiniz

TucoSalamanca

Probiyotik verebilirsiniz bence de. Yakınınızda alabileceğiniz veteriner yoksa marketlerden laktozsuz kefir ya da keçi sütünden kefir alabilirsiniz. Kefirde de bolca probiyotik var. Ancak inek sütünden olanlar laktoz içerdiği için tam tersine etki gösterebilir. Kedilerin laktoz intoleransı var, sindiremiyorlar. Daha çok ishal olmasın.

psabrk

Laktozsuz probiyotik yoğurt aldım faydasını yeni yeni görüyorum dün zorlada olsa yedirdim az bir şey.Ayrıca ameliyatında kedime bolca antibiyotik verilmişti 14 günlük acaba omu ishal yaptı diye düşünüyorum.