Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

alerjiye bir çözüm lütfenn

sudeaxx
sudeaxx

1835 Puan

annemin kedi sahiplendiğimizden beri (yani 3-4 aydır) bitmeyen öksürük hırıltısı falan vardı.özellikle geceleri nefes alamıyodu.bi kaç doktora gitti zatüre falan dediler.bugün gittiği ise kediyi göndermenizi tavsiye ediyorum demiş.yoksa daha da ilerleyecek daha kötü tıkanacaksınız demiş.ben birkaç kişinin yazdıklarını okumuştum vücut bir süre sonra alışıyormuş vs. annem kanser hastasıydı o yüzden bağışıklığı vs. çok düşük asla hasta olmasını istemem ama oğlumdan da vazgeçemem.ne düşünüyosunuz bu konuda ne yapmalıyım?


7 CEVAP

GammaLamina
GammaLamina

10463

Doktoru dinlemek gerekir. Doktor kanser geçmişini ve şimdiki durumunu göz önüne alıp "ilaç kullanamaz alerji icin" derse lütfen doktora hava temizleyici aletlerin, otomatik temizlik yapan robotların annenizin alerjisini durdurabilir mi diye bir sorun ve deneyin. Yalnız bu teknolojik cihazlar biraz tuzlu haberiniz olsun. Hiçbir şey işe yaramazsa en iyisi kedinizi sahiplendirmek ama bu hava temizleyen, filtreleyen şeylere ve kendi kendine temizlik yapan robotlara mutlaka şans vermek lazım.


Kuzucansu44
Kuzucansu44

13748

Sarmanbirkedi
Evet, sibirya kedileri alerji yapmıyor diye biliyorum. Fakat o kediyi sahiplenme şansınız çok düşük. Genellikle her zamanki gibi işi ticarete döktükleri için para ile satıyorlar. Düzenli ilaç kullanıp alerjisi geçenleri biliyorum belki ilaç yardımı ile olabilir


Katya06
Katya06

13411

İlaç ile halledilebilecek bir durum. Kedinizinse tüy dökülmesini minimum seviyeye indirmeniz için kaliteli mama ve vitamin gerekli. Tüy dökülmesine en iyi gelen mama ise proplan. Ben chinchilla cinsi kızımda kullanıyorum. Mevsim geçişleri hariç tüy dökme sorunu yaşamadık.


sarmanbirkedi
sarmanbirkedi

14913

Alerji yapmayan kediler varmış diye biliyorum ama bu kedinizi ne yapmalısınız fikrim yok. Anneniz ilaç falan kullanabilir mi bilmiyorum başka insan doktoruna sorun diyecem de şu dönemde hastaneye gidilmez.


Esmonic
Esmonic

5457

Pippet Kedi alerjisine karşı koruyucu sprey var. Deneyenler çoğu çok memnunmuş. Güvendiğim bir Veterinerin tavsiyesidir dilerseniz size anlattığı videoyu da gönderebilirim.


GlsmKrpk
GlsmKrpk

11358

Benimde alerjik astımım var. Kedimi ilk bulduğumda sahiplenmezsem sağ kalamazdı mecbur eve aldım. İlk hafta akşamları nefes almakta çok zorlanıyordum. Gözlerim şişmişti. Kırpığı ayrı odaya kapatıyordum geceleri istemiye istemiye. Sonra alerji sprey ve hapı aldım geçici olsa da rahatladım. 5 ay sonra yine başladı nefes darlığı ,hırıltılar hatta gülemiyordum bile öksürüğe dönüyordu. Dr. gittim (malum kediyi göndermeniz lazım dedi. Ne olursa olsun ayrılamam oğlumdan. ) ONCEAIR 10 mg hap verdi.
RELVAR toz halinde ağızdan çekilen bir sprey verdi 30 günlük. 2.denemede bütün sorunlarım kesildi rahat rahat konuşup gülüyorum. İlaç bitiminde astım krizlerine yine girmem inşallah


sudeaxx
sudeaxx

1835

teşekkür ederim hepinize.şuan sahiplendirmeyi bir seçenek gibi görmüyoruz.ilaçlarla halletmeye çalışacağız.hava temizleyiciler belki biraz yardımcı olur bilemiyorum.şuan annemin durumu ilk günlerden daha iyi belki alışır vücudu.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 113 Görüntüleme
  • 7 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 23359 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR