Kedimin Solunum Sıkıntısı Mı Var

Lorinloris

Kedim normal nefes alıyor ama fotoğraftaki gibi tutunca nefes alamıyor gibi sesler çıkarıyor naaıl desem bilmiyorum ama korkuyorum bişeyi olmasından dışarı çıkmıyorum da normal midir?

4 CEVAP

ZehraBulutt

Böyle tutmayın zaten kediyi bu yanlış bir tutuş, kalçadan da desteklemeniz gerek. Göğsünü sıkıştırdığınız için nefes almakta zorlanmıştır.

sarmanbirkedi

Bir sıkıntı yok siz yanlış tutuyorsunuz. Kediler zaten taşınması sevmez. Arkadaşın dediği gibi göğsüne baskı yapiyorsunuz.

Lorinloris

Zaten öyle tutmaktansa iki elimle tutuyorum da başka bir kediyi tuttuğumda hiç ses gelmemişti böyle ve gece mırlarken de bu ses biraz geliyor

TATA4242

Korkmanızı gerektirecek bir durum değil,kedilerin büyük çoğunluğunun burun yapısının darlığı sebebiyle,bu seslerin çıkması normaldir.Endişeniz var ise hekime gösterebilirsiniz.