Yaş Mama

tugbamese29

Merhabalar yavru kedim 3 aylık oldu, kuru mamanın zararlı olduğuna dair yazılar okuduktan sonra yaş mamaya yöneldim. Az miktarda karıştırarak veriyorum. Yalnız sürekli değişik markalarda ve değişik lezzetlerde alıp yediriyorum. Halinden çok memnun ama ilk evlat edinmem bu tecrübesizim yanlış yapıyor muyum veya tavsiyeleriniz varsa önerir misiniz

4 CEVAP

Siyammm

Kuru mama zararlï değil kalitesiz kuru mama zararlı. Çok şık yaş mama kullanırsanız ilerde dış sorunları olur parmak fırçayla haftada iki kez dişlerini fırçalayın
Kuru mama tavsiyeleri;
Matisse
Nd
Golosi
Yaş mama tavsiyeleri;
Natuera
Schesir

Kuru mamanin her turlusu zararli. Haftada en az 2-3 paket bitiyorsa yeterli veriyorsunuz demektir.

Zeynepulku

Ben kedimde her gün bir öğün yas mama veriyorum. Boylece daha fazla su icmis oluyor. Bence kuru mamayla karıştırıp vermeyin bir ögununuz yas mama olsun sadece her günde dişlerini fircalayin. Yas manayı kaliteli almakta fayda var ve bence evde kendiniz yapsaniz çok daha iyi olur.

elifozdemir

haftada bir en fazla iki chef s choice yaş mama kullanıyorum ama normal öğünde kuru mama ile besliyorum brit care , pro choice kullandım. fakat sırf yaş mama ile beslemek metabolizmasına zarar verebilir de , tabi en doğru bilgi bir veterinere danışmak yanlış yönlendirmiş olmayayım