Lütfen Yardım Edin

nazlisoy

İlk defa kedi besliyorum. Kedimin boynunda 10 kuruş büyüklüğünde bir kellik fark ettim. Yuvarlak da değil tam. Hiç kaşımıyor orayı, deri kızarık da değil, kabuklanma da yok hiç. Mantar mı diye çok korktum. 1 ay önce kısırlaştırdık, kızgınlık döneminde tüy dökmüştü veteriner normal demişti. Küçük bir ildeyim maalesef. Mantar kaşıntısız olur mu? Evde ne yapabilirim? Sarı kantaron yağı var, crystalin sprey sipariş ettim bir de iyi gelir mi?

20 CEVAP

TATA4242

Mantarın en belirgin özelliği,aşırı derecede kaşınmasıdır.

TATA4242

Sarı kantaron kullanacaksanız seyreltmeniz gerekecektir.Bu seyreltmeyi ise başka yağlarla yapmalısınız ve oral yolla alınması sıkıntı oluşturacaktır.Ayrıca yağ demek,rahatsız etmesi demektir,buda kedinizin orayı kaşıması ve farklı komplikasyonların ortaya çıkması demektir.
Crystalin sprey alerji gibi rahatsızlara iyi gelecektir.12-18 saniyede etki gösterir ve 2-3 dk içinde suya dönüşür,kediniz oral yolla almasında dahi,sıkıntı oluşturmaz.Bunun haricinde linkde değindiğim yöntemleri uygulayabilirsiniz.

TATA4242

Son olarak ise alerji üstüne kantaron sürülmesi demek farklı komplikasyonların oluşması demektir.Çünkü sarı kantaronun yapısı gereğince,alerji yapabilme özelliği vardır.Bu sebeple kantaron yağı,mantar ile tedavide seyrelterek kullanılmalı ve mantar dahil özellikle alerji gibi sorunlarda kullanmadan önce hekim onayı alınmalıdır.

nazlisoy

Alerji olabilir belki dediğiniz gibi. rahatladım ya, alerjisini elemeyle bulurum en azından. Çok teşekkürler herkese