Lütfen Yardım Edin

nazlisoy

İlk defa kedi besliyorum. Kedimin boynunda 10 kuruş büyüklüğünde bir kellik fark ettim. Yuvarlak da değil tam. Hiç kaşımıyor orayı, deri kızarık da değil, kabuklanma da yok hiç. Mantar mı diye çok korktum. 1 ay önce kısırlaştırdık, kızgınlık döneminde tüy dökmüştü veteriner normal demişti. Küçük bir ildeyim maalesef. Mantar kaşıntısız olur mu? Evde ne yapabilirim? Sarı kantaron yağı var, crystalin sprey sipariş ettim bir de iyi gelir mi?

20 CEVAP

Tikos

Bence mantar gibi gozukmuyor telaslanmayin

Tikos

Cok gorunmuyor acaba biraz daha belirgin cekebilirmisiniz fotoyu

Tikos

Kendi kendine gelir bence tuyler geri

Tikos

Acaba ası oldu mu hic son zamanlarda

nazlisoy

Tam çektiğim gibi görünüyor aslında. Rahat durmadığı için çekemedim tekrar, fırsat bulur çekersem eklerim başka. Tam fotodaki gibi. Tamamen kel gibi de değil sanki küçük küçük tüyler çıkmaya başlamış gibi, anlayamadım tam

nazlisoy

Neden olmuş olabilir peki? Ne zamandır böyle bilmiyorum da, tüyleri örtmüş çünkü üzerini

nazlisoy

En net böyle görünüyor bir daha çektim. Linkten bakabilirsiniz

https://hizliresim.com/DVJyOn

nazlisoy

Güncel

nazlisoy

Evet cumartesi günü kedi lösemi yapılmıştı

Tikos

Ondan kaynakli olabilir yani losemi asisi hakkinda cok bir bilgim yok tam olarak neresine yapildi deri alti mi kas mi bilmiyorum

Karammm

Lösemi aşısını bazı kediler kaldiramiyormus ben yaptırmadım benimki zayıf zaten ölen bile olmuş aşının yan etkilerine bakın bi. Sadece tüy seyrekligi de olabilir benimkinin de kulak ile göz arası çok seyrek

nazlisoy

Yok ense kısmından yapılmıştı. Bilmiyorum bakalım o zaman çok telaşlanmayayım

Kevserhaksever

Mama alerjiside olabilir mantar gibi durmuyor sanki, hangi mamayı kullanıyorsunuz acaba ?

TATA4242

Kedinizde mantar yok fotoğrafdaki alerji,kendi kendine geçer.

TATA4242

Kısırlaştırmaya bağlı bağışıklık düşüşü sonrasında lösemi aşısı yapılmasından kaynaklı.