Kedime İsmini Nasıl Öğretebilirim

kylo

yeni sahiplenmiş olduğum yavru kedime ismini nasıl öğretebilirim kendisi biraz yaramaz beni pek dinlemiyor önerilerinizi bekliyorum

9 CEVAP

sarmanbirkedi

Bu bir anda olacak bir şey değil ki. Dünyanın en basit şeyi olabilir. Kedimin adı Nos. Yedirirken,okşarken,uyandirirken vs adını söylerim hep o da alıştı. Nos diye bagirinca koşa koşa geliyor. Ne ödül maması ne bir sey

Bulutcemre

Yani bir süre sonra öğrenir bence ama isminizi her söylediğinizde dönüp bakmayabilir.Malum özgür ruhlular.Canı istesin yeter ki

Siyammm

Golgekaya bence sizinki kendi adını mamanın adı sanıyor ondan koşarak geliyor :D

sekerfare21

Acikcasi isminin pek bir onemi yok, ses tonunuz ve vurgulama biciminize gore her seye tepki verir hale geliyorlar belli bir sure sonra. Hatta o kadar anlamaya baslayacak ki sizi siz bile sasiracaksiniz. Mesela ben balkondayken iceri gir bakayim dedim mi iceri giriyor, anladigindan degil ama vurgumdan aklina kazinmis olmali.

sarmanbirkedi

Evet mesela kedim tezgaha çıkmak istese annem nosss der hemen anlar.

LadyAndCat

Adını söyledikçe zamanla öğrenir.
Bir süre sonra koşarak geliyor ama çok küçükken koşarak gelmiyorlar. Öğrenmiyorlar mı acaba diye düşünebilirsiniz. Öğreniyorlar sadece köpeklerden biraz daha kendi istediklerini yapmak istiyorlar

golgekaya

odul mamasi vererek dreamies diye bir mama kullanarak ogretmistik biz ilk kedimize once yanina gelip comelip mamayi gosterip adini soyluyorduk simdiye yan odadan adini soylesek kosa kosa geliyor ama ikinci kedimize adini ogretemedik cunku ne zaman yere comelsek hatta mama paketini hisirdatsak ilk kedimiz hemen geliyor ikinci de bu geliyorsa bir sey vardir heralde diyerekten geliyor :) kolay gelsin umarim en kisa zamanda ogretirsiniz :)

Raubeyaz

Açıkçası benim kedilerim biraz garipler. Erkek kedim doğduğundan beri benim yanımda, adını sıksıkta söylemiyorum ama Şeker deyince hemen bakıyor ve ya şeker diye çağırınca yanıma geliyor. Kediler isimlerini bilmezler, sadece aynı şeyi duyunca benimserler. Nasıl sokak kedilerini pisi pisi diye çağırdığımız da geliyorlarsa.

hcerenk

Kedişko bebişko diye adını öğrenene kadar seslenmeyin. Evde sizden başkaları da varsa herkes adıyla çağırsın. Ben gelen misafirlere bile pisipisi diye çağırdıkları zaman kızıyordum. Adıyla seslenin alışsın diye. Ki bende iki tanelerdi. Şimdi hepsi kendi ismini biliyor çok komik. Diğerini çağırınca dönüp bakmıyorlar.