Gimcat Malt-Soft Ekstra

Cemrecookie

Kedim sürekli tüyleri yüzünden öksürdüğü ve kustuğu için gimcat malt-soft ekstra macunu aldım günde iki kez yediriyorum yiyor da sorun yok. 5 gündür yediriyorum ama bir kere öksürmesine denk geldim bugün de mamasını kustu içinde yine tüy vardı. Başka bir şeyi var mı diye takip ettim ama bir sorun yok. Kullananlar yorum yaparsa sevinirim etki etme süresi kaç gün ve bu tüyleri doğal yollarla atmasına yardımcı olduğu yazıyor ve yorumlarda da kedilerinin hiç kusmadığını dışkı yoluyla attığını yazanlar olmuş. Kusma yoluyla mı yoksa dışkı yoluyla mı atılmasına yardımcı oluyor bilenler lütfen yazsın

7 CEVAP

Kuzucansu44

Maltların amacı ve işlevi tüyleri dışkı yolu ile çıkarmaktır. Kusturarak çıkaran ise kedi çimidir.

Kuzucansu44

Bu arada günde iki kez yedirmeyin. Günde bir kere 5-6 cm 2,5 gram kadar. Yani nohut tanesi kadar verseniz yeterli olacaktır

Ayseenur10

Günde iki kez fazla değil mi? Bu tüy sorunundan kurtulana kadar her gün vermeniz gerekiyor ama denilen 5-6 cm İ 3-3 diye mi iki defa veriyorsunuz? Fazlası mineral ve vitamin eksikliğine neden olabiliyormuş bu yüzden belli bir süre sonra her gün değil koruma amaçlı 2-3 günde bir verebilirsiniz :)

Minimesi

Bende CLEADY malt plus var veterinerim CLEADY malt plus tavsiye etti ve ilk hafta hergün 1hafta dolunca haftada 1 bitene kadar ver dedi ve gayet memnunum işe de yarıyor

Minimesi

Ve kuzucansunun dediğine katılıyorum5-6 cm yeterli

Arkadaşların dediği gibi günde bir kez yeterli olur ilk hafta her gün 5cm 2. Hafta 2 günde bir böyle böyle azaltın

Cemrecookie

Günde iki kez 3 3 veriyorum cevaplarınız için teşekkürler