Kedim Tuvaletini Baska Yerlere Yapıyor

svdkn

merhaba kedim iran kedisi 3 aylık daha yavru, 2 aylıkken bize geldi ve kedi kumuna yapıyordu günlük olarak kürekle alıyordum dışkısını ama bir gün kum kabının önüne yaptı. biz de onu alaturka tuvalete alıştırdık bi kaç gün oraya yaptı rahatladık, hala oraya yapıyor ancak 1 kere yaptıktan sonra başka yere yapıyor. titizligine vererek her yaptiginda temizlemeye çalışıyoruz ama bazen temizledigimizdede dışarı yapıyor hatta geçen gün kedi yatagina yapmis :/ alaturkanın içine kum koyuyoruz her yaptıgında temizleyerek. sizce sorun nedir?

2 CEVAP

Bir hastalığı yada tutamama sorunu olabilir. Bi veterinere danışın. Birde alışkanlığını değiştirdiğiniz için daha rahat edeceği biryer arıyor olabilir. Keşke alışkanlığını değiştirmeseydiniz hep kumuna yapsaydı

svdkn

başta kuma yapıyordu ama birden kum kutusunun dışına yapınca çok titiz oldugunu anladık her gün kürekle almamiza ragmen kokusunu hissedince oraya yapmıyordu biz de çabuk temizleyebilmek icin alaturkaya alıştırdık hiç sorun çıkarmadı kutuyu kaldırıp alaturkaya kum döktük azcık hemen oraya yapmaya basladi ama simdi sifona bastıktan sonraki ıslaklık bile onu rahatsız ediyor baska yerlere yapiyor