Köpegimde Memesindeki Siyah Yara

Merhaba şuan gözüme çarptı bu yara gece gece cok kafam takıldı arkadaslar bu ne olabilir , dokunduğumda da kızımın biraz canı yanıyor farkediyorum

8 CEVAP

srplzngl

kene o kopartmayın sakın.

srplzngl

sabah ilk iş veterinere gidin. şu sıralar klinikler randevusuz kabul etmeyebilir. öyle bir durum varsa önden arayıp söyleyin acil olduğunu.

Veterinere getirdik kene cıkarıldı, dış parazitide yeniledik. Teşekkürler tekrardan:)

srplzngl

internette kene çıkartma videoları var. nitril eldiven, alkol, antibiyotik krem ve cımbızınız varsa çıkartabilirsiniz. gözünüz almıyorsa denemeyin. ama mümkün olduğunca çabuk çıkartılması lazım hastalık riskini düşürmek için. o yüzden hekim görmeli.

Napmamız lazım

srplzngl

çıkartmayı biliyorsanız siz de çıkartabilirsiniz ama arkasından hekimle görüşün mutlaka. kan tahlili vs. için.

srplzngl

gerçi hastalık ihtimali yaşadığınız bölgeye göre değişir ama riske atmayın.

srplzngl

rica ederim. geçmiş olsun :)