Mattise -Sanabelle Hangisini Almalıyım ?

Anket

Mattise
(4 oy)
Sanabella
(11 oy)
Toplam (15 oy)

Arkadaşlar bu 2 mama arasında kararsiz kaldim sizce hangisini almalıyım yavru kedi maması olani alicagim

3 CEVAP

LadyAndCat

Sanabella Kitten
Ingredients:
Poultry meat (fresh, 25%), poultry protein (dried), rice, rice meal, animal fat, fresh poultry liver (5%), liver meal, greaves (dried), protein hydrolysate, dried sugar beet pulp (desugared), linseeds, peas (dried), salmon oil, pea fibres, calcium carbonate, fish meal, whole egg (dried), yeast (dried incl. 0.1% mannanoligosaccharide, 0.06% beta glucan), potassium chloride, cranberries (dried), blueberries (dried), green-lipped mussels (dried), marigold flowers (dried), chicory powder, yucca (dried).

protein 34.0 %
fat 21.0 %
fibre 2.0 %
ash 6.6 %
calcium 1.15 %
phosphorus 1.0 %
magnesium 0.08 %

Matisse Kitten
Kurutulmuş tavuk eti (%36), pirinç (%20), tavuk yağı, mısır, kurutulmuş balık (%6), mısır gluteni, kurutulmuş tam yumurta (%4), hidrolize hayvansal protein, kurutulmuş pancar küspesi, balık yağı, bitkisel yağ, sodyum klorür, potasyum klorür, kalsiyum sülfat dihidrat, kurutulmuş bira mayası, mono-dikalsiyumfosfat, kalsiyumkarbonat

ham protein %36.00;
ham yağ %14.00;
ham lif %0.90;
ham kül %7.30;
Kalsiyum %1.25;
Fosfor %1.00;
Magnezyum %0.09;
Taurin 2900mg/kg

sarmanbirkedi

Sanabelle dha iyi içerik olarak

minky

SanaBelle