Yaş Mama Sonrası

Gulsahka

Merhabalar. Kedim 1 buçuk yaşında. Ona hafta da bir kez olmak üzere vermek için yaş mama aldım. İlk defa bugün verdim ama sonrasında tuvalete çıktığında yoğun bir koku yayıldı. Bu normal mi? Böyle olmaması için çözüm var mı acaba? Ayrıca ona tırmalama tahtası aldım fakat hiç yüzüne bile bakmadı. Sürekli halıları tırmalıyor. Acaba alıştırmak için ne yapmalıyım?

4 CEVAP

Ezginx

Yaş mamayı bilmiyorum ama tırmalama tahtasına sevdigi oyuncak varsa asabilirsiniz onla oynuycam diye istemeden tırmalamak zorunda kaliyorlar sonra tırmalama tahtasinin bağımlisi oluyorlar benimkini öyle alıştirmiştım

Kevserhaksever

1 buçuk yaş birşeyleri kavraması için geç bağımsızlığını ilan etmiştir zaten. Bende tırmalama tahtasını 6 aylıkken falan aldım hiç göstermedim bile nasıl olsa yapmaz diye kendisi merak ede ede öğrendi yani belli olmaz, yaş mama konusuna gelince de kedi ne yerse onu çıkarıyor yaş mama yiyince sanırım çoğu kedi sağlam bombalama yapıyordur. Normal yani ve haftada 1 , 2 yaş mama verin muhakkak.

Kevserhaksever

Sizin daha önce kum ile ilgili olan sorunuza bu konuyu söylemişim yaş mama yiyince kokuyor diye :) önleyebilecek birşey var mı bilmiyorum haftada 2 3 kez koksun kakası nolcak

Gulsahka

Evet zaten harici olmuyor sadece her hangi bir çözüm olur mu diye sormuştum. Çok teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için. :)