Kedim Tuvalet Kabı Dışına İdrarını Ve Kakasını Yapıyor.

pinarcure

Merhabalar, 2,5 yaşında erkek kısır bir kedim var. 1.5 hafta önce idrar yolu sıkıntısı çekmişti. O dönemde bulduğu her yere az az çiş bırakıyordu. Hemen veterinere götürdük tedaviye başlandı. Şu an idrar miktarı daha iyi hala tedavi devam ediyor. Ama o günden beri kedim sürekli tuvalet dışı yerlere kakasını ve çişini yapıyor. 2 3 tane yer var sürekli oralara yapıyor. Bazen tuvalet kabına da yapıyor ama sonra çıkıp o yerlere devamını yapıyor. Çamaşır suyuyla sirkeyle silmeyi denedim. Ama az önce yine yapmış. Neden yapıyor olabilir? Nasıl önüne geçebilirim?

4 CEVAP

aysebudur

Kumunu ve tuvaletinin yerini beğenmemiş olabilir.Kumunu bol koyun,en az 6 cm.Tuvaletinin yerini değiştirmeyi deneyin mutlaka

aysebudur

Kumun markasını da değiştirin.Ne kullanıyorsunuz?

pinarcure

1 yıldır kumu hep aynı yerde duruyor hiç değiştirmedik. Proline marka kullanıyoruz. İki çeşidi var biri kokusuz biri parfümlü. Öncekinde hangisini aldığımı hatırlamıyorum ama son aldığımda parfümlüden alıp ne olur ne olmaz diye eski kumuyla karıştırıp koydum.

Anonymus552223

Camasir suyuyla silmeyin, camasir sulu yere daha cok işer. Sirkeylee falan silin, sonra limon sıkın, salata gibi olacak biraz ama limonu sevmiyorlar. Bir kez unutturursaniz bir daha işemez ayni yere