Kedimin Kulağı Kaşınıyor

Oske22

Bugün kulağını sürekli kasidigini farkettim. Kulağını eğiyor sürekli ve kafasını sallıyor. Sağ Kulagina bakmaya çalıştım ama bir şey göremedim kir gibi.

10 CEVAP

Sselin1

Uyuz, mantar veya alerji olabilir bence de ilerlemeden veterinere gitmeniz daha iyi olur.

bizim iki kedimizde de aynı şey meydana gelmişti kulak içi mantar olmuşlar biz tabi çok geç fark edip veterinere geç gittiğimiz için tedavisi uzun ve masraflı oldu ama ilk başlarda tespit edilir ise mantar aşısı ile sorun çözülebiliyor. Veterinere götürüp göstermenizi fazlasıyla tavsiye ederim.

cevizhanimm

Kulak uyuzu olabilir mi acaba ? Çok fazla kaşınıyorsa kesinlikle bir problem vardırmve çoğunlukla kulak uyuzudur temizlemeye çalışın bi bakalım belki hafifler

sarmanbirkedi

Veterinere gitmelisiniz. Kimse burda bir sey diyemez. Ornek alinip incelenmeli vs

kulak uyuz olmus olarbilir mantar belki kulak ici kontrol edin fazla pislik var o zaman uyuz olarbilir

Kulak içini temizlerken çok dikkatli olmanız lazım kedi kulaklarının iç yapıları çok farklıdır o yüzden zarar verebilirsiniz. veterinerinizin temizlemesi daha iyi bir çözüm olabilir.

Kulak uyuzuysa kulağın içinde siyah pislikler olur

Carathras

Mutlaka aşı ve kısırlaştırma harici ezbere iş yapmayan tecrübeli bir veteriner bulup düzenli göstermelisiniz ayrıca parazit aşılarını da geciktirmeyin.
Bazen bu durum stresten de oluyor ama tek ise evde mutlaka bir sıkıntısı vardır.

Oske22

O gün kaşıyıp durdu kulağını sonra kesildi. Bir gun gecti tekrar kaşınmaya başladı ve kesildi. Bir hafta geçti artik kaşınmiyor. Ilginç oldu yani. Yinede kulak uyuzu olabilir mi? Kulağında herhangi bir pislik, siyahlık vs yok

Oske22

Sokağa çıkma yasağı yüzünden çıkamıyorum şuan. Merak ettiğimden sizlere sordum. Geçti zaten kulak kaşıntısı. Devam ederse götüreceğim.