10Aylık Ekek Kedim Koku Bırakmıyor Ama Kısırlaştırmalımıyım

Minimesi

Arkadaşlar 10 aylık erkek kedim eve koku bırakmadığı için kısırlaştırmadım daha koku bırakmaya başladığı zaman kısırlaştırcağım bugün dışarıya tuvaletini yapmış ama idrarını değil kakasını yapmış kısırlaştırmalımıyım ve zamanı geldiyse yarın mı veterinere götürüyüm bugünmu vet akşam yemek yemesin bitek su içsin öyle yapalım dedi yani yarın ama bazen veterinerler yanlış bilgi veriyor zamanı geldiyse bugünkü veterinere götürüyüm yarınmı ??

13 CEVAP

Niye illa eve işemesini bekliyorsunuz ki? Bir kez yaparsa kısırlaşınca da devam eder bir süre asıl koku bırakmadan kısırlaştırmanız lazım

Kevserhaksever

Gayet güzel kısırlaştırma için ben 7buçuk aylık kısırlaştırdım ve muhakkak kısır kedi maması kullanın erkek kedide kısır kedi maması çok önemli. Yaş mamaya da alıştırmak için kendiniz evde yapabilirsiniz tavuğun kokusu onları delirtiyor ben yapıp poşetleyip difrize atıyorum mis gibi yiyor. Su tüketimi iyide olsa zararı olmaz :)

Minimesi

787891 veterinerim demişti çok erken olur bir kere yapsın kısırlaştıralım diye zaten daha kokuda bırakmadı bitek dışarıya kakasını yaptı o koku bırakmak mı bilmiyorum ondan sordum bide bazıları 1yaşınıbfoldursun öyle yapalım falan diyorlar ya kediye bişey olur diye korktum bide eski bir veterinerime merak edipsormuştum kedim ben kedileri ameliyat etmem çok zorlu oluyor bünyeleri kedilerin güçsüz oluyor ölenler oluyor diyince ondanda korktum sonra petlebiye girince kimsenin kedisinin 1 kısırlaştırma ameliyatından ölmediğini duyunca biraz rahatladım ama şu 1yaş üstü olayına bazıları doğru bazıları yanlış diyor ?? Doğrumu yanlışmı 1yaş olsun olayı

Minimesi

787891 teşekkürler bide zaten o veterineri bıraktım haftanın çoğu günü kapalıydı da bide dışarıya kakasını yapması koku bırakmak sayılır mı veterinerimide aradım yarına randevü verdi yarın gitcez bide kısırlaştırılmış kedilere özel mama var bazıları kısır kedi maması diye soruyor ve eğer cidden kısır kedi maması varsa hangi mamaları önerirsiniz ucuz pahalı fark etmez hangisi iyi gelirse ve ne yapmam gerek ameliyattan sonra birşeyler gereklimi

Minimesi

Yaş mama yerine verebileceğim bir şey varmı yavruyken iç dış parazit için veteriner hap vermişti yaşmamayla karıştırıp verdik hep ilaçları ayırıp yedi en sonunda zorla vermiştik ozamandan beri yaşmama yemiyor yine hap içeceğini sanıyorda

Anonymus552223

Gidin ertelemeyin erken falan degil

Minimesi

Bugünkü değil bu günmü pardon

pinarcure

Ben biraz kısırlaştırmak için erken olduğunu düşünüyorum erkek kedilerde kısırlaştırma için en azından 1 yaşını geçmesi öneriliyor çünkü erken kısırlaştırıldığında üriner sistem sıkıntılarına daha yatkın oluyorlar. Tam gelişmemiş olduğu için. Benim kedim 2.5 yaşında kısırlaştırılmış olmasına rağmen şu an bu sıkıntıyı yaşıyoruz veterinere ilk gittiğimizde erken mi kısırlaştırıldı diye sormuştu. (bizde de koku bırakma yoktu çok hırçınlaşıp bize ve kendine zarar verdiği için kısırlaştırmıştık) tabi yine sizin kararınız. Kimi veteriner de farklı bir şey söylüyor.

Erken kısırlaştırmayla onun alakası yok şuanda tam kısırlaştırma zamanı

Bence o veterineri bırakın ben ilk kedimi 7 aylıkken 2. Kedimide 11 aylıkken kısırlaştırdım koku bırakmadan sadece koluma çiftleşme hareketi yapıyorlardı narkoz verilmeden önce kan tahlili yapılırsa hiç bir sıkıntı olmaz kan değerlerine bakılması lazım

Aslında kısır mamaya gerek yok diye düşünüyorum kediniz yeterli su içiyorsa kendi veterinerimizde öyle dedi, ameliyattan çıktıktan sonra kediniz biraz halsiz ve iştahsız olabilir bunlar normal bir kaç gün yaş mama ile beslerseniz daha iyi olur kediniz sanırım erkek, erkek kedilerin ameliyatı çok kolay oluyor benim iki kedim de erkek akşama toparladılar ikisi de ama iştahsızlık olabiliyor, kaka yapması hakkında pek fikrim yok ama olabilir

Tuzsuz tavuk falanda verebilirsiniz belki veterineriniz ameliyattan sonra size antibiyotik hap verir bize verdi 3 günlük kullandık ben hapı toz haline getirip yaş mamasına karıştırdım

LadyAndCat

Minimesi
Kakasını yapması işaretlemek olmuyor. İşaretlemek kumu dışında bir yere bayağı işemesi oluyor veyahutta kapılara filan kuyruğunu kaldırıp püskürtme halinde işemesi oluyor.
Ben de 1 ayını görsün sonra ameliyatını yaptırın diyenlerdenim.
Bu arada kimisinin kedisi daha farklı oluyor. Bazı hareketler yapıyor çiftleşme gibi veya rahatsız edici bu durumda olan kimseler de hemen kısırlaştırıyor haliyle...
Her kedi farklı. İsterseniz şimdi de yaptırabilirsiniz biraz bekleyipte yaptırabilirsiniz.