Balıklı Mamadan İshal Olur Mu

Miyysila

Virüs nedeni ile petshoplarda kısır tavuklu mama kalmadığı için bende somonlu mama aldım dün ve bugün yedi ondan sonra ishal gözlemledim sizce bu birden mama değiştirdiğinden mi öyleyse nasıl düzelteceğim bu durumu

7 CEVAP

Kevserhaksever

Farklı içerikli mamalarda olabiliyor ishal yeni mamaya adepte olunca geçecektir muhtemelen. Biraz kefir veya yoğurt verebilirsiniz. Benim kedimde geçiş zamanı oluyor ishal ve yeni mamayı sek vermeye başlayınca kesiliyor direk.

O yüzden olmuştur keşke eski maması tamamen bitti mi? Bitmediyse 7 gün karıştırarak verin

Kefir kullanmanızı öneririm

Miyysila

Karıştırdım ama yinede böyle bi sorunla karşılaştım

LadyAndCat

Etli veya tavuklu mamalardan balıklıya bile geçseniz olabiliyor.

LadyAndCat

Çözümü mamaları karıştırarak vermek 3 güne düzelmeye başlar:)

bende de oldu aynı durum. mamayı kesmeden azar azar bir öğününe pirinç lapası bir öğününe haşlanmış patates koyarak karıştırıp verdim. böyle kakası cıvık turuncuydu sizin de öyle mi