Dışı Kedim 11 Aylık Ve Kızışma Dönemine Girdi ,Henüz Kısırlaştırma Yapamadım,Zayıflığı Bununla Mi İl

Şu an 2 buçuk kilo ve pro plan mama kullanıyorum, zurich vitamin veriyorum, hafta da bir yaş mama da veriyorum ama hala zayif

9 CEVAP

Zaten kediler 2500gr ı geçtiyse kısırlaştırılıyor veterineriniz ile konuşun şuanda kısırlaştırılabilir kızgınlıkta olduğu için kilo alamıyordur

Kevserhaksever

Gözle görülür bir zayıflığı var mı, boyu kısaysa eğer normal olabilir. Kızgınlık dönemlerinde iştahsızlık olabiliyor ondan da kaynaklı olabilir. Gözle bakılınca normal elle dokununca kaburgaları hissetmek gerekiyor bu normal kiloda demektir.

Önceden böyle değildi kizisma dönemi sonrası gözle görülür bir fark oldu ,hiç kilo almadı, büyümesine rağmen, aslında minyon bi kedi ama . Elleyince kaburgaları elime geliyor, boynu filan incecik, ondan üç ay küçük diğer disi kedim aynı döneme girmesine rağmen aynı boylarda ama zayıf olandan çok çok daha iyi duruyor, bir türlü anlayamadim

Minikmuezza

Benim kedimde sizinkiyle ayni yas ve ayni kiloda disi.ilk kizginliga kac aylikken girdi?

Siyammm

Tüyleri uzun değilse
Göğüs kemiklerinin görünmemesi ama dokununca hissedebilmeniz gerekir. Böyleyse kilosu idealdir.

Minikmuezza

Minyon bir kediyse normal kilosu.Ne kadar araliklarla kizginliga giriyor sık araliklarla giriyorsa ondandir

LadyAndCat

Dişi kediler 6 aylık olduklarında ve ağırlıkları 2 kg’a ulaştığında kan tahlilleri sonucunda sağlıklı olduğu kesinleştiğinde rahatça kısırlaştırma ameliyatına girebilirler.

Ilk kizisma 7 aylik iken basladi

Sık aralıklarla giriyor, veteriner zayıf bulunca kısırlaştırma düşünmedi, bir ay süre verdi