Köpek Isırması

beyzavc1

6 aylık köpeğim dişleri çıktığı halde ısırmayı bırakmıyor. Her yolu denedim. Önerisini olan var mı

2 CEVAP

Kuzucansu44

Her ısırdığında sertçe ama bağırmadan hayır deyin. Isırmaya devam ederse ağzını siz çekin ve ısırmayı bıraktığı anda aferin gibi sözler söyleyerek onu övün ve ödül maması verin zamanla alışacaktır

golgekaya

kafasina ya da burnunun ustune uyari anlaminda vurabilirsiniz sizi ya istemediginiz bir seyi isirmak istediginde aman bunu isirsin demeyin kizin bircok yol var aslinda internette ben de cok arastirmistim 1)hic ilgilenmeyip elinizi isirsa bile sanki o yokmus gibi davranabilirsiniz 2) aci cekiyormus gibi ses cikarirsaniz belki sizin caninizi acitmamak icin birakir 3)bunu veteriner soylemisti bas parmaginizla dilinin altina basmak cok canini acitan bir sey degil ama dilin altina basinca agzi aciliyor 4) agzini elinizle tutup bunun yanlis oldugunu sert ama bagirmadan soylemek ve o sakinlesince agzini birakarak sizin istediginiz zaman birakicaginizi ve ondan ustun oldugunuzu ona anlatmak 5) agzinin ustune hafifce vurup arkanizi donup onunla ilgilenmemek
bizimki 8 aylik ve daha az olsa da hala ilgi cekmek istedigi zaman isiriyor bir de inanilmaz mobilya kemirme huyu var daha hala halledemedigimiz annesinden erken ayrilan yavrularda cok olan bir durum ve bu zamanla dogru sosyallesmeyle gececek bir sey kopek parklarina gidip yuruyuslere cikin zaten yolu yarilamissiniz 1 yasina kadar bitecek bir durum kolay gelsin :)