Hamile Sokak Kedisinde Mantar Var Ne Yapılabilir?

pillikontes

Mrb arkadaşlar besleme yaparken gördüğüm bir hamile kedi vardı sanayi bölgesi tarafında ikitelli tarafında kedi hamile ve sanırım mantar olmuş tüyleri dökülmüş ve makat kısmında da tüy hiç kalmamış korktuğu için kaçıyor yakalayamadım o bölgede olan varsa yakalama konusunda yada yardım edebilecek birisi çıkar mı acaba hamile haliyle ve o halde yaşaması çok zor.. yer istanbul küçükçekmece marmara sanayi sitesi ikitelli

7 CEVAP

bbeyzvv

mantar aşısız kolay kolay geçmez ve aşı da bebeklere zarar verir şu an bi müdahalede bulunabileceğinizi sanmıyorum bulunduğunuz şehrin barınağı iyiyse belediyeyi arayıp barınağa kedinin durumunu bildirip almalarını rica edebilirsiniz

namevcud

Mantarı artık bir sprey ile geçiriyorlar. Kafese koyup bir ilaç sıkıyorlar. Kafes içinde 2 saat kadar bekliyor kedi. Sonra 10 gün içinde kendi kendine düzeliyor. Ev kedisi ise hiç yıkama vb bir işlem yapmamanızı istiyorlar.
Ne güzel ilgilenmişsiniz sokak kedisi ile. Umarım yardım edebilecek birileri çıkar. İstanbul'da olmadığım için yardımcı olamıyorum. Duamdasınız.

pillikontes

@namevcut Allah razı olsun.. elimden geldiğince ilgileniyorum canlarımızla ama işte bazen yetemediğimiz durumlar oluyo yakalayabilseydim alıp eve getirecektim en azından hem mantarını kontrol altına alırdım hemde güüvenle doğum yapmasını sağlardım ama çok ürkekti en azından karnını doyurmasını sağladım kartondan yuva yaptım içine şalımı koydum ama onu bile atmışlar zalim insanoğlu :((

pillikontes

güncel

pillikontes

malesef barınaklar yaralanma veya kaza dışında müdahalede bulunmuyor zaten barınağa giden canlar da bilinmeze gidiyor :(

NSukun

Mantar olduğuna emin misiniz benim kedim hamileyken boynunda baya büyük bir tüy dokulmasi olmuştu veterinere sorduğumuzda doğum stresinden olabilir dedi

pillikontes

@NSukun yani sadece bir bölgede değilki makat kısmı tabiri caizse aynı tüyleri yolunmuş tavuk gibiydi ve sırt kısmında belli yerlerde tüyleri dökülmüştü seyrek seyrek tüylüydü stres olduğunu sanmıyorum ama inşallah dediğiniz gibidir. :(