Türkiye'de Whıskas

britishoglum

Arkadaşlar merhaba. Yabancı arkadaşlarımın çoğu kedisine Whiskas veriyor. Ben hiç kullanmadım bu mamayı ama Türkiye'de neredeyse bu mamayı hiç kimse sevmiyor. Yurtdışında bu mama çok tercih edilirken Türkiye'de neden böyle? Merak ediyorum

28 CEVAP

sarmanbirkedi

Bak ben doğal ürünler hiçbir işe yaramıyor demiyorum. Alternatif tip demek sadece ve sadece doğal yolları savunur ama ilaçların içinde doğal şeyler dışında kimyasal ve başka şeyler de var. Yani sen yalnızca doğal ürünlerle kanseri,böbrek yetmezliğini vs tedavi edemezsin. Anlatabildim mi? Doğal ürünler elbet faydalı ama yeterli olamaz

LadyAndCat

Britishoglum;
Bu konuda bir başlık açmıştım tıpkı sizin gibi. “Soru cevap” kısmındaki filtre kısmına whiskas yazarsanız bulabilirsiniz.
Ben de sizin gibi kafamdaki sorulara cevap bulmak için araştırmıştım. Buradaki çoğu kişi Whiskas’ın kötü bir mama olduğunu düşünüyor bense tam tersini düşünüyorum. Çok fazla tepki de çektim bu yüzden. Herkesin fikrine saygı duyuyorum ve aynını kendim de bekliyorum ve hak ediyorum.
Whiskas markasının ve mamalarının normal olmayan şekilde kötülendiğine inanıyorum.
Tüm dünyada satılan ve sevilen bir marka. Amerika’da, İngiltere’de, Fransa’da, Belçika’da, İtalya’da, Asya’da. Toplam 40 ülkede mevcut.
Tüm bu insanlarda bir sorun olamaz heralde?? Nedense ülkemizde gerçek anlamda yerin dibine sokulan marka...

TATA4242

Oda birşey mi ya,insan insanı öldürüyor,sürekli toplatılan ürünler,insanların ölümüne sebep olan ilaçlar,leblebi gibi atılan diğer ilaçlar.İnsanların kullandığı,sadece kozmetik reyonundaki, ürünlerin içeriğindeki,parfümün ne gibi zararları var diye baksanız yeterli.No poo gibi akımlar çıkmıştı,zamanında.Çin korona virüs tedavisinde,ilaçlar yanında,Çin geleneksel tıbbından yararlandı ve başarılıda oldu.Bizdede bunlar konuşuluyor,eskiden olsa,otun üstüne basar geçerlerdi,artık eskisi gibi değil değerleniyor,değerlerini anlıyorlar.Bizimde tarihimizde,geleneksel tıp formülleri ve ilaçları mevcut.Ülkemiz ise şifalı otların merkezi gibi,çoğu ülke zamanında,bizden ot çalıp,kendi ülkesinde yetiştirip bize sattı.Artık öyle değil.İnşaAllah dahada güzel olucak.İnsanlar eskiden sorgulamazdı,en azından şimdi araştırıp,sorguluyor ve bilerek kabul ediyor.

TATA4242

Oysaki herşey çok basit,
Yaratıcıya inanmak.
Yaratanın emrine uymak
Sadece bu kadar.

TATA4242

Alternatif tıp yoktur diyen insan :D
Gülünçsün kardeşim.Sıtmaya karşı,doğal maddeden ilaç üreten Youyou Tu’yu araştır,Geleneksel Çin Tıbbı ile bağını gör.Canım arkadaşım Avrupada kenevir reçeteli veriliyor,kanser hastalarına etkilerini gör bakalım arkadaşım,senin kanser ilacı diye satın aldığın,ürün içinde dahi kenevir var.Her ilacın içinde,doğal ürünler var.Sana bu şekilde binlerce doğal ürün sayarımda gerek yok.Sadece tek başına kenevir otu ve yağının kansere etkisine bak,senin için yeterli.

Alternetip tıp için;
"Baş ağrısı,grip,karin agrisini gecirebilirsiniz." ama büyük hastalıkları geçiremezsiniz tarzı cümle kuran biri ile konuşmak,zamanı boşa harcamak demek.

TATA4242

Çin Geleneksel Tıbbında Akupunktur noktaları ile dahi tedavi sağlanır.Bana kimse sağlanamaz demesin.İnanmayan insanlar,gitsin makale okusun.Bizim tarihimizde doğal bir çok tedavi yöntemi mevcut yani bizde Çin kadar şanslıyız.

TATA4242

Çenen 10 ton basıyor ama boşa basıyor be kardeşim

TATA4242

Arkadaşım bende sana sadece kimyasal ürünler ile tedavi sağlanamaz diyorum.Bu yüzden ilaç içinde doğal ürünler var dedim.İlaç üretiminde,alternatif tıpdan yardım almadan,ilaç üretemezsin.Curcumin içeren bağışıklık güçlendirici bir ilaç üretirken,alternatif tıpdan yardım almak zorundasın.Alternatif tıpda ilaç üretmek için diğerinden yardım almak zorunda,yani birbirine bağlılar.Kurkumin, zerdeçal olarak da bilinen hint safranı baharatında bulunan bir pigmenttir ve bunu alternatif tıbın yardımı olmadan bulamazsın.Ayrıca doğal ürünlerde ilaçların aksine yan etki minumumdadır,bunu bilmek gerekir.İlaçların ise tedavi yanında yüzlerce yan etkisi vardır ve çok ciddi yan etkilerdir.Ayrıca şunuda bilmek gerekir,doğal ürünlerden çıkarılan ayrıştırılan her etken madde,ilaçda kullanılamaz,kullanır ise etken madde bozulur ve etkisi olmaz.Bu sebeple kaynağından almak ve tüketmek gerekir.

TATA4242

Buna örnek olarak sarımsak içindeki payı allicin örnek verilebilir.

TATA4242

Bu madde dışarıda tutunamaz,bu sebeple çiğ tüketmek ve çiğnemek gerekir.Günümüzde ise daha yeni yeni çok faydalı denmeye başlandı.Kokusunu sevmeyenler için ilaçları var ama allicin çiğ olarak tüketilmelidir yani araştıran bir insan tablet forumlarının pazar stratejisi olduğunu bilir.

TATA4242

Alternatif tıp daha yeni çıkan birşey değildir,varlığı insanoğlunun başlangıcıdır.İnsanlar başlangıçdan beri sarımsak tüketiyor,bilim ise daha yeni değerini anlıyor.
Zaten bu sebeple;
Eskiden uzun yaşam,sağlıklı ömür vardı gibi mesajlar verdim.Gün geçtikçe hastalıklar artıyor,insanlar sağlıksız.

TATA4242

Son olarak ise kanserin sebeplerinden ve bir çok hastalığın sebepleri,iki nedene bağlıdır;
1-Stres
2-Gıda
Stresi olmayan ve sağlıklı beslenen mutlu bir insanın,bağışıklığı yüksekdir.Bu sebeple hastalıklara yakalanma oranı düşüktür.Yani hastalıklar için tedavi,insanın kendisinde,yediği doğal gıdalar ile sağlanır ve mutlu olmak, hastalık önleyicidir.Bir insanda istenildiği kadar kimyasal ile tedavi yapılsın,eğer insan mutlu değil ve doğal beslenmiyorsa,tedavi kalıcı olmayacaktır.

TATA4242

Benim tanıdığım kişilerden bazıları,hekim önerisi ile kullandığı,safran ve limon kabuğu ile kanseri yendi.Yani hekim teşhisi ve kontrolü ile doğal ürünleri kullanmak yeterli olacaktır.Burada önemli nokta ise doğal ürünlerin tedavi etmesi için,hekim teşhisi ve kontrolü önemlidir.Kafaya göre ne ilaç kullanımı nede doğal ürünlerin kullanımı fayda sağlamaz.