Acil Acil Acillllll

Kubra001

Kedim 1.5 aylık bugün sahiplendim ilk kez. Zayıf bacaklara rağmen karnı çok şiş. Sabahtan beri iki kez kaka bir kez çiş yaptı şu içmiyor ama yemesi çok güzel. Karnının şiş olma sebebi çok yemesi mi acaba tehlikeli olabilir mi

29 CEVAP

ZehraBulutt

1,5 aylıktan ufak duruyor.

TATA4242

Ciddi manada söylüyorum,çok ama çok küçük 3 haftalık yavru gibi.Fotoğrafı açmadan önce,fare zannettim.Bir kedi sahiplenmeden önce en az 3 aylık olmasına,dikkat edin.Avrupada bununla alakalı olarak kurallar dahi mevcut.Bir kedi 3 aydan önce annesinden ayrılmamalı.Süt tozu denilen ve anne sütü diye tabir edilen,ürünler anne sütünün yerini tutmaz ve aşırı sağlıksız ürünlerdir.

ryuk

Parazit vardır büyük ihtimalle

TATA4242

Osura osura çıkarır,sadece gaz çıkaramazsa,gaz sıkışması olur,bunuda bebek gibi karnını ovalayarak çıkarırsınız.Biz teşekkür ederiz.

ryuk

Veterinere gidin

anjelik123

çok minik aşı yapamazlar eğer parazit varsa kontil verin

Kubra001

Annesi ölmüş süt anne de besleyememiş sahiplenme ilanı açmışlardı kıyamadım aldım. burda da veteriner de yok ???? anne sütü almamış yeterince sanırım yaş mamayı çekip biberonla ver dediler öyle yaptım ama karnı korkuttu beni

TATA4242

Yavru, bu kadar küçük bir kedide kontil veya andazol kullanılamaz,aşı yapılamaz.Tablet veya damla kullanılamaz.Parazit olup olmadığı dışkı testinde ve fiziksel muayenede çıkar.Vet.hekim ihtiyaç duyarsa,kan tahlili yapar ve değerlerine bakar.İç parazit varsa dahi probiotic içeren ürünler veya doğal ürünler harici bir ürünü,bu ağırlıkda kedide kullanmak,ölümcül olabilir.Bağışıklığı düşükse gine doğal ürünlerden yararlanılır.Kedinizin karnı düz ve şiş değil,parazit olan bir kedide aşşağıya doğru şişkinlik olur,yani göbek gibi gözükür.Popo sürtme yani kızak hareketi görülür.Dışkıda gözükür,gözükmese dahi kendini belli eder.Özellikle çok uyuma(pasiflik) veya aşırı iştah artışı(aktiflik) şeklinde,hareketler gözlenir.

TATA4242

1.5 aylık bir kediye anne sütü diye satılan ürünlerden verin.1.5 aylık bir kedi et yemeye uygun değildir.Vitamin değerleri yüksek ürünleri kullanmak ve sıvı alımını yüksekde tutmak gerekir.Şuan yapacağınız en doğru beslenme bu olur.Ne yaş mamada nede kuru mamada ihtiyaç duyduğu kadar vitamin yok.Ancak anne sütü diye satılan ürünleri,her ne kadar zararlı olsada bu dönemi atlatmak için kullanabilirsiniz.

Kubra001

Kendi de yiyor yaş mamadan, minik minik kuru mama var arada çıtlatıyor o yanında sürekli ama ilk yaş mamayı rondoda püre yapıp biberonla verdim cuk cuk içti. Akşam da bebelac aldım onu daha bi iştahla içti biberonla gazını da çıkardık. Şimdi sıcak su koydum yanına yuvası kapalı kalorifer altında zaten yatsın bakalım sabah ne olacak:))

Toriri

veterinere götür

Anonymus552223

Annesi var miydi

paraziti var muhtemelen lütfen çok acil veterinere götürün. çok da tutmaz ücreti. bir de sanki daha küçük geldi bana

Kuzucansu44

Veterinere götürün. Ve hiç 1,5 aylık bir kedi gibi gözükmüyor. 3 bilemedin 4 haftalık gibi

Kubra001

Şimdi konuştum 1 aylık olduğunu tahmin ediyoruz dediler. Kakası felan temiz ama çok yiyor bol bol uyuyor ki bu zamanda normal diye biliyorum tek acayip olan şey inek gibi karnı şişiyor