Kopegin Yuvarlanmasi

golgekaya

kopekler neden yuvarlanir mesela bugun gezdirirken cimleri koklayip koklayip yuvarlandi ve bu hareketi eskiden yaptigini hic hatirlamiyorum ama bugun 1 bucuk saat kadar disaridaydik ve 3 kez yapti acaba ergenlige girmesiyle alakasi olabilir mi

9 CEVAP

mrs46

köpekler, birincisi sırtını kaşımak için yuvarlanır.. bunun yanı sıra oyun başlatıp ta yuvarlanabilir. ikincisi ise; yerde aldığı yiyecek, çiş, kaka kısacası yaşam belirtisi olan kaynaklara rastlayınca, kokuyu üzerine almak için yuvarlanıp sırtını oraya sürer. Kendi sürüsüne, yani birlikte yaşadığı ailesine tabiri caizse, “burda hayat var”. mesajını verir. ve bunu özellikle sürü güdüsü yüksek olan ırklar yapar.

anjelik123

Benimkilerde aynı yerde bişeyi uzun süre kokluyor kazar gibi yapıp üstünde kaşınıyo birde bi ses çıkarıyor çok hoşuna gidiyor öyle yapınca :)

Kuzucansu44

Benim köpeklerimde yapıyor. Anormal bir durum olduğunu düşünmüyorum, hoşlarına gidiyor bence [:

Carlos da zeytin kokusuna yapıyor :)

mrs46

şey gibi düşünün; işaretlemek için normal ihtiyac dışı çiş yapıyorlar ya, yine orayı işaretlemek için sırtına yerdeki kokuyu alıyor ki aç kalmasın sürüsü :)) buralarda yiyecek bişeyler olabilir :))) ama dikkat edin, sırtında kakayla rezillik yasamıslıgım var zaten bende basıma gele gele ogrendim :))))

golgekaya

evet daha gun kafasina bok surdugu icin yikanmak zorunda kaldi bugun disari ciktigimizda yine ayni yerde yuvarlanmaya calisti ama bu sefer izin vermedim eve surekli bok tasiyamayiz ve hergun banyo yapayiz :)

golgekaya

tesekkurler cavabiniz icin

golgekaya

oldugu yeri baya baya koklayarak yapiyor sanirim bir seylerin kokusunu aliyor tesekkur ederim bunu bilmiyordum

mrs46

tam da demek istediğim buydu :))) onların sürü güdüsünden, iyi niyetinden öperim yaa :))))