Merhaba, Doğal Yöntemlerle İç Dış Parazit Tedavisi?

suleren

Veterinerimiz 3 ayda bir iç-dış parazit aşısı yaptırmamız gerektiğini söyledi. Bazı yerlerde doğal yöntemlerle yapılabileceğini okumuştum ancak emin olamadım. Yapan ve kullanan var mı acaba?

6 CEVAP

TATA4242

Burada çok fazla konuştuk,filtreye soru kısmına iç parazit veya dış parazit yazarak kolayca bulabilirsiniz.
İç parazit için,kabak çekirdeği ve yağı etkili bir yöntemdir.Bunun haricinde doğal elma sirkesi ve probiotic tabletler ve gıdalarla desteklenmesi gerekir.
Dış parazit için ise,papatya çayı,lavanta çayı,biberiye çayı, doğal elma sirkesi,limon(1 tane limon dilimlenerek,500 ml kaynar su içine atılır ve 1 gece dinlendikden sonra uygulanır)tercih edilebilir.Fısfıs yardımıyla yarı yarıya su olacak şekilde, kolayca uygulanabilir.
Gine aynı şekilde,lavanta veya biberiye yağı (4-5 damla kadar)kedinizin ense köküne,enjektör yardımı ile uygulanabilir.Dilerseniz,aloe vera bitkisinin yaprağındaki 1 çay kaşığı jeli ile,biberiye yağı ve lavanta yağını,ayrı ayrı 2 şer damla olacak şekilde karıştırıp,gine enjektör yardımı ile uygulayabilirsiniz.Bunlar tedbir olarak uygulanacak doğal yöntemler olduğundan,her parazite karşı etkili değildir.Bu sebeple vet.hekim tarafından,belirli aralıklar ile dışkı testi ve fiziksel muayenesi yapılması gerekir.Doğal yöntemler ancak tedbiren uygulanabilir.Kimyasal yöntemler ise doğal ürünlerden farklı olarak,sadece ama sadece doğal ürünlerin yeterli olmadığı,aciliyet gerektiği zamanlarda,ancak hastalık teşhisinden sonra kullanılmalıdır.

Zeynepulku

Biberiye ve lavanta yağını duymuştum dış parazit için iç parazite de zeytin yagı.

suleren

Herkese çok teşekkür ederim vakit ayırıp zahmet edip yazdığı için.

BalliBadem

İç parazit için güvenilir ve basit doğal bir yöntem varsa bende takipte olacağım

Stronghold iyi iş çıkarıyor

suleren

Soruya ek olarak kullanıp da memnun olduğunuz ense damlaları varsa onları da yazabilir misiniz?