Acil Bir Durum Mu? Bölgesel Tüy Dökülmesi?

govcemiray

3 yaşındaki kedimin sırtında bölgesel bir tüy dökülmesi olmuş daha yeni fark ediyorum. Kedisinde böyle bir durumla karşılaşmış olanlar görüşlerini paylaşabilir mi?
Evde, üzerine sürüp tedavi edebileceğim bir çözüm yöntemi var mıdır?
Bu günlerde de acil olmadıkça dışarı çıkmak istemiyorum.Önemli bir durum gibi gözüküyorsa ona göre veterinere gideceğim.

9 CEVAP

poughkeepsie

Ben şahsen daha önce bu kadar temiz bi dökülme görmedim. Bomboş kalmış resmen. Son zamanlarda yediği farklı bir şey olduysa veya maması falan değiştiyse alerji olabilir. Çok bilgim yok umarım yardımcı olan biri çıkar ama bizler ne kadar baksak da veterinere götürmeniz bence çok daha iyi olur. Geçmiş olsun

govcemiray

Çok teşekkür ederim.
Yalnız maması aylardır aynı o yüzden bilemedim.

poughkeepsie

Eğer günlük yediğiniz yemekten tattırıyorsanız veya aşırmaya çalışıyorsa ondan kaynaklı olabilir. Benim sokakta baktığım kedime evde kalan yemeği atmış birisi, ne olduğunu bilmiyordum ama aşırı tüy dökülmesi başladı belirli yerlerinde. Veteriner alerji demişti. Emin olmak için veteriner şart çünkü mantar parazit vs de olabilir

Anonymus915830

Vücudunun tam olarak neresinde bu tüy dökülmesi ? Genelde bu şekilde tüy dökülmeleri aşı yerlerinde olur. Eğer aşı ya da iğne vurulan bir bölgeyse bu şekilde olması normal bazı kedilerde oluyor. Değilse alerji olabilir

govcemiray

Aşı yüzünden dökülmüş olma ihtimali benim aklıma da geldi İrem Hanım. Büyük ihtimalle de öyle zaten.
Ayrıca veterinerimize fotoğraf attım, endişelenecek bir şey yok belki bir yere çarpmış olabilir, dedi

pikaa

aynı sorun benim kedimde de var nasıl iyileşti acaba? sorun neymiş?

BusraLuti

Herhangi bir hastalığı sebebiyle krem falan kullandınız mı? kulak uyuzu sebebiyle kullandığım oridermyl krem aktığı yerde bu şekilde tertemiz bir dökülmeye sebep olmuştu benim kedimde. Tedavi tamamlanınca kremi bıraktım tüylerde kendiliğinde çıktı.

BusraLuti

tarihe dikkat etmemişim kusura bakmayın güncel konu sanmıştım

Renklipati

Sanki tutam şeklinde kopmuş, mantar olamaz çünkü hiç kızarma yok,size Dr animol sprey tavsiye ederim tüm deri sorununda çok iyi bir çözüm