Tüyü Dökülen Bölgeyi Bulamıyorum!

Katya06

Kedimin karnında 2 cm kadar bir bölgede tüy dökülmesi vardı. Hemen içeri koştum telefonu mu aldım geldim fotoğraf çekmek için. Tekrar baktığımda bulamadım. 1 saattir uğraşıyorum tüylerin arasında bulamıyorum. Delireceğim! Kedimi traş ettirme düşüncem yok. O strese sokmak istemiyorum. Ama bu şekilde de bulamıyorum. 1 saattir arıyoruz yok. Her dakika belki bulurum düşüncesiyle bakmaya devam ediyorum ama bulamadım.. Eğer bir mantar durumu söz konusu ise ilerlemesini hiç istemiyorum. Karnında zaten bir kızarıklık vardı bende kulaklarında alerjiden kaynaklı olan kızarıklık için aldığımız solüsyondan uyguladım. Ama böyle bir şey hiç aklıma gelmedi. Ne yapacağım ben :( veterinere gitsek orda da saatlerce uğraşacağız bulmak için. Son çare traş mo :(

2 CEVAP

ZehraBulutt

Karnındaki tüyleri kısım kısım ayırıp tarayın o şekilde bulursunuz bence, bulunca da sadece dökülme olan yerdeki tüyleri makasla kesin bir daha kolay bulursunuz. Hem veteriner krem falan verirse sürmesi de rahat olur tüyler kısa olunca.

Katya06

Tüylere üfleye üfleye başım döndü aralardan çıksın diye :D artık kedimde durmuyor huysuzlandı yarın tekrar deneyeceğim