Kedi Mamasi

kedime surekli farkli mamalar veriyorum cunku sıkıldığını düşünüyorum 1.5 kiloluk paketlerde aliyorum 2 gun bayila bayila yiyo 3. gun sanki mecbur kaldigi icin yiyomus gibi geliyo surekli bi nd bi hills bi reflex veriyorum bi sorun olur mu nd nin kuzulusunu seviyor refleksin tavuklusunu aliyorum yani surekli degistirmem sorun olur mu su ana kadar bi sorun yaşamadım

7 CEVAP

poughkeepsie

Ani mama değişiklikleri kedilerde bağırsak ve mide sorunlarına sebep olabilir. Ben 2 mamayı karıştırarak veriyorum. Sıkılma gibi bi durum söz konusu değildir bence. Kaptaki mamayı taze tutun her gün yenileyin. Yani azar azar koyun. Yaşı büyükse öğünler halinde verin, hep önünde olmasın. Çeşitlilik sağlamak istiyorsanız yaş mama verin. Onlarda farklı aromalar tercih edebilirsiniz :)

LadyAndCat

Sürekli mama değiştirmenizde hiçbir sıkıntı yok. Ben de aynını yapıyorum. Kedinizin kilo almasını istiyorsanız iştah açıcı mamalara yönelebilirsiniz Pro Plan ve Purina One gibi...
Kullandığınız iki mamayı karıştırarak verebilirsiniz ayrıca.
İkiden fazlasını karıştırmamanızı öneririm...
Etli ve etli veya balıklı ve balıklı gibi.
Bir balıklı bir tavuklu bir de etliyi denemeniz sonucu kusabilir çünkü çok karıştırmış olursunuz. Yeni mamaya alışırken eski ve yeniyi karıştırarak vermeyi unutmayın yoksa kusma ve ishal görülüyor.

nasil 2 mama karisik farkli markalar mi yoksa bi kuzulu bi tavuklu mu

BalliBadem

Benim kedimde sıkılıyordu her ay başka mama alıyordum sonra mama değişiminden bıktı sabit olsun istedi bende değiştirmedim şimdi mama vermiyorum ama öyle bi yerden sonra değişiklik istemez ben bi sorun yaşamadım

onurtemiz

Çok sık sık mama değiştiriyorsunuz. Mesela ben de değiştiriyorum ama bir paket 3 ay gidiyor. Ama siz 1-1,5 ay da hayvana istemeden biraz zarar verebilirsiniz.

İki farklı mama alıp karıştırıp verebilirsiniz. Ama çoğu hayvan öyledir insanlar da öyle aynı yemeği sürekli sürekli yemek her defasında aynı zevki vermez ki

Siz bence bir tane kaliteli mama alın uzun süre devam edin. Acana Grasslands öneriyorum

hayir 3. gun mama degistirmiyorum tabi ki 1 ay yiyo sonra degistiriyorum galiba reflex plusla devam etcem reglexin bi somonlusu bi kuzulusu bi tavuklusunu verip oyle devam ederim acanaya butcem yetmez malesef