Kedimin İrki Ne ?

karacayagiz

Anket

Persian
(2 oy)
Sibirya Kedisi
(0 oy)
Ragamuffin
(4 oy)
Chincilla
(3 oy)
Toplam (9 oy)

Kedimin ırkı nedir ?Sahipleneli 2 ay oldu.Persian diyor eski sahibi fakat sanki farkli irklar ciftlestirilmis gibi yaniliyor muyum sizce?

5 CEVAP

sarmanbirkedi

Irkı ne bilmiyorum ve önemi olduğunu da dusunmuyorum ama gerçekten çok şirin. Uzun ömürlü olsun

Anonymus915830

Persian ile Chinchilla aynıdır. Chinchilla dediğiniz şey Persian kedilerinde bir tüy renk ismidir. Yani eğer kediniz beyaz üstüne hafif gümüş, gri tüyleri olan bir kedi olsaydı Persian Chinchilla olacaktı. Sizin kediniz yüksek ihtimalle Lynx Point Persian :)

Kuzucansu44

Persian ile Chincilla yavrusu olabilir. Benimde 2 tane chinchilla kedim var. Benziyorlar ama sanki persianlıkta var sizin kedinizde. Neyse ırkı zaten çok önemli değil, çok tatlı bir kedi uzun ömrü olsun inşallah

ZehraBulutt

Çok güzel bir kedi :) Anne babanın fotoğrafları var mı elinizde, daha doğru yorum yapılabilir o şekilde. Chincilla da iran kedisinin bir türü zaten. Renk itibariyle himalayana da benziyor, o da iran alt türlerinden denebilir, siyam-iran karışımından çıkan bir ırk.

anjelik123

Himalayana benzettim ama güzel bir kedi uzun ömrü olsun :)