Nd Kuzu Etli Düşük Tahıllı Mama Ölçüsü??

Gkocg

Elinde bu mama olan arkadaşlar su/çay bardağı tarzı ölçü verebilir mi? Yeni aldık ama dışarı çıkıp ölçtürmek istemiyorum salgın nedeniyle. 1 çay ya da su bardağı kaç gram yaklaşık? Bilgisi olan yazabilir mi?

8 CEVAP

hcerenk

Her mamanın tane boyutu ve ağırlığı farklı olduğu için ölçüsü farklı oluyor. ND'nin kendi ölçü kabında da bu durumu görebilirsiniz.
Elimde kuzulu mama var ancak 1 hafta sonra açabileceğim en erken.
Fakat size şöyle bir bilgi vermek isterim. Farmina ile e posta ya da farminapetfoodsturkiye instagram hesabından iletişime geçip ölçü kabı isterseniz ücretsiz yolluyorlar. Ben o şekilde temin ettim.
O kadar 10 kg mama alıyoruz, bir satıcı da yanında ölçü kabı yollayayım demedi. Çok ayıp aslında. Bize ücretsiz yollayabiliyorlar ise firmalara zaten koli koli veriyorlardır. Onlar da satışa çıkarıyor.

Bir çay bardağı (125ml lik) 42 gr bir su bardağı (250ml lik) 85gr

Gkocg

10 aylık kedimiz tahmini. Ölçü kabı göndermemişler internetten almıştık. Bir yazayım ücretsiz gönderirlerse daha iyi tabi
Teşekkürler

rest61

ben mama kabını sürekli dolu tutuyorum hiç hesaplama ihtiyacım olmadı

Kuzucansu44

Kediniz yavru mu

TATA4242

Mamayı sadece koli içine koyup gönderen satıcılardan çok şey beklememek lazım.Düşünün 400 tl mamaya para veriyorsunuz,koli içinde geliyor,ne jelatin bantlar ile korunuyor ne köpük ile nede hava kanallı (yastıklı)sistem ile nede pat pat yani balonlu naylon ile.

TATA4242

Yani üç kuruşluk plastik malzemeyeyi kutu içine koymak,on kuruşluk koruma yapmak,onlara zor geliyor.Burada Farmina gibi diğer firmalarında suçu var,distribütörlüğü veya temsilciliği kime verdiyse takip edecek.Maalesef müşteri memnuniyeti ikinci planda,halbuki bu tarz küçük ayrıntılar,ürünün daha çok satılmasını ve müşterinin güvenini sağlar.

TATA4242

Düşünün binlerce liraya telefon alıyorsunuz,telefon hava kanallı sistem ile korunmuyor.Burada hem üretici,ürün sahibi firmanın hemde aracının suçu var.Birde şöyle düşünün,telefon alıyorsunuz yanında kulaklık verilmiyor :):)Lazım olsun yada olmasın,bu tarz küçük şeyler,ayrıntılar müşteri için,küçük şeyler değildir.