Kısır İran Kedisi 8 Yaşında Mama Tavsiyesi / Egzama / Tüy Dökümü

betulbilici

merhaba,
8 yaşında ki dişi kısır iran cinsi kedim için mama tavsiyesine ihtiyacım var.

Uzun süredir royal canin sterilised kullanıyor, son birkaç aydır proplan sterilised ile karıştırarak veriyorum.
Bölgesel tüy dökümü yaşıyor, sırt bölgesinde beyaz kepek benzeri şeyler var ve boyun bölgesinde ufak egzama benzeri yaralar. Bu sorun her yıl tüyleri uzadığında tekrar ediyor, sürekli tarıyorum ama yine aynı şey oluyor. En garanti çözüm traş ettirmekti ancak havalar ısınmadı diye ettiremedim. Geçen yıl dermacumin isimli bir ilaç vermişti veterineri, bunu yaralarına sürüyordum. Sanırım bu besin takviyesiymiş ama veterinerim sürmemi söylemişti, emilerekte etki ediyor heralde. Bu dermacumin yarım şişe geçen yıldan kalan duruyor ancak skt'sini bilmiyorum, kutusu yok şişe üzerinde yazmıyor.

ND marka mamayı aldım ancak asla yemedi, karıştırıp verince de ayıklıyor. Evde ki diğer kedi de yemedi, sokak kedileri bile yemiyor. Gaza gelip 15kg mama aldım, başka mamalarla karıştırarak ancak bitirdim sokaktaki kedilere vererek.

Şuan advance sterilised furball hindili mamayı almayı düşünüyorum, başka önerisi olan var mı ? Takviye vs. de olabilir.

Zaten gündem malum, evden çıkmayın vs. derken napıcam bilmiyorum.

20 CEVAP

Mrtkaytan

Ayrıca kediniz kisir ise kisir maması kullanmanızda fayda var aynı hatayı ben yaptım kedim kg almaya başladı . Dişi İran kedim var kisirlatiridmm ve yetişkin maması verdiğim zaman mamadan daha fazla yediğini farkettim. Cunku besin değerini karşılamıyordu.

Anonymus552223

Felicia somonlu benim kedimin tuylerine iyi gelmisti.

sarmanbirkedi

Mryatkan
Birincisi eğer kontrollü vereceksiniz kullanabilirsiniz dedim. İkincisi normal mamanin besin değeri kısır mamadan daha yüksek. Sizi kim bilgilendiriyorsa çok yanlış biri çünkü 5 dakikada 3 hatali bilginize düzeltmek zorunda kaldim

betulbilici

dert etmeyin ben yabancı kaynaklardan araştırmıştım içerik vs açısından. Royal ve proplan gibi mamalarının tavsiye edilmediğini gördüm bağımsız kuruluşlarda.
Çoğu çeşit mama sokak kedileri için sorun teşkil etmiyor, onu baz alarak yorum yapıyor olabilir arkadaşlar. Maalesef cins kediler her tür mamayı yiyemiyor, üstelik zaten kısır kedi maması kullandığımı da belirtmiştim.

sepetim için yorum yapabilir misiniz ? http://prntscr.com/rsfe5m
Deneyimlediğiniz daha etkili diyeceğiniz farklı bir tür ürün var mı ?

sarmanbirkedi

Anladım eğer isterseniz ev yapımı yaş mama da yapabilirsiniz hem kediler çok seviyor hem çok faydalı